آموزش هنرستانی ها از فراوری تا فروش محصولات ، ایجاد نمایشگاه های عرضه فراوریات

مدیرکل دفتر آموزش های کاردانش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به راه اندازی نمایشگاه های دائمی و سامانه های فراوریات و خدمات هنرستانی ها در استان های مختلف کشور گفت: هنرجویان چرخه فراوری تا فروش محصولات خود را می آموزند.

آموزش هنرستانی ها از فراوری تا فروش محصولات ، ایجاد نمایشگاه های عرضه فراوریات

مصطفی آذرکیش در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به اجرای طرح آموزش همراه با فراوری و راه اندازی سامانه های فراوریات و خدمات هنرستانی ها اظهار کرد: برنامه آموزش همراه با فراوری در حال اجراست و دفتر دبیرخانه آن در اصفهان مستقر شده است که ساماندهی فعالیت همراه با فراوری و فراوریات هنرستانی ها را دنبال می نماید.

وی اضافه کرد: ابلاغ این فعالیت به استانها به استناد تبصره 75 قانون بودجه سال 62 بود که بعد از آن همه ساله تمدید شد و به این ترتیب محصولات فراوریی در هنرستان ها ارائه می شوند.

مدیرکل دفتر آموزش های کاردانش وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در همین راستا فن بازار در اصفهان و سامانه های ارائه خدمات در خوزستان و اخیرا در شهرستان تهران راه اندازی شده است گفت: در واقع آموزش همراه با فراوری به منظور ارتقای کیفیت آموزشی، کاهش نرخ بیکاری و تقویت فراوری داخل در دستورکار است.

آذرکیش اضافه کرد: در شاخه کاردانش هرآنچه آموزش داده می گردد منجر به فراوری و ارائه خدمت خواهد شد و به همین علت ایجاد سامانه و مکانی برای عرضه فراوریات لازم و لازم است. سال جاری سال حمایت از فراوری ملی است و آنچه در هنرستان ها ساخته می گردد همگی فراوریات ایرانی است.

به گفته وی، در طرح آموزش همراه با فراوری، قبلا از ایده تا محصول مدنظر بود اما اکنون دانش آموزان برای فرایند از ایده تا فروش آموزش می بینند و اینکه چگونه فراوری و بازاریابی نموده و چگونه فراوریات خود را بفروش برسانند.

مدیرکل دفتر آموزش های کاردانش وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: در حال حاضر در بسیاری از استان ها از جمله خراسان جنوبی و مازندران نمایشگاه های دائمی عرضه محصولات دایر است، برخی استان ها نیز سامانه هایی دایر نموده اند؛ آنچه مهم است معرفی توانمندیهای هنرجویان است.

وی با تاکید بر اینکه بر کیفیت آموزش و قابل رقابت بودن فراوریات در بازار اصرار داریم اظهار کرد: هرچقدر تمرین هنرجو بیشتر باشد، آموزشش کامل تر می گردد. هنرجویان باید قدرت حل مسئله و تصمیم گیری داشته و مسئولیت پذیر باشند که این آموزش ها یاری ها می نماید تا چنین ویژگی هایی را کسب نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "آموزش هنرستانی ها از فراوری تا فروش محصولات ، ایجاد نمایشگاه های عرضه فراوریات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش هنرستانی ها از فراوری تا فروش محصولات ، ایجاد نمایشگاه های عرضه فراوریات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید