ابراز امیدواری سلطانی فر از حضور پرتعداد و پرقدرت در المپیک 2020

به گزارش خبرنگاران، مسعود سلطانی فر اهمیت بازی های المپیک و پارالمپیک را مورد توجه قرار داد و گفت: در فاصله حدود 14 ماه تا بازی های المپیک و پارالمپیک 2020 توکیو از حدود یک سال و نیم پیش مجموعه ورزش ایران در قالب وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و پارالمپیک و همچنین فدراسیون های ورزشی در یک مجموعه ستاد عالی بازی های المپیک و پارالمپیک را در یک حرکت جمعی شروع کردیم.

ابراز امیدواری سلطانی فر از حضور پرتعداد و پرقدرت در المپیک 2020

وی ادامه داد: در راستای حضور در بازی های المپیک چند رویداد مهم را به عنوان ارزیابی در دستور کار قرار دادیم تا عملکرد ورزشکاران به عنوان یک برنامه جامع مد نظر و ارزیابی قرار گیرد.

سلطانی فر توضیح داد: از آن روزی که آغاز کردیم بازی های کشورهای اسلامی در باکو با درخشش قهرمانان ایران همراه بود. سپس در بازی های داخل سالن آسیا نیز ورزشکاران ما درخشش خوبی داشتند و در رویدادهای مهم بازی های آسیایی و پا را آسیایی هم اتفاقات خوبی رخ داد طوری که در بازی های آسیایی بیشترین تعداد مدال در ادوار بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به دست آمد و در بازی های پاراآسیایی 2018 نیز رتبه چهارمی ایران به سومی ارتقا پیدا کرد.

وزیر ورزش گفت: از طرفی رکوردهای خوبی در هر دو رویداد به ارمغان آمد؛ در کبدی بازی های آسیایی که سطح آن به دلیل قدرت های برتر دنیا در قاره کهن دارای سطح دنیای است، هر دو تیم زنان و مردان ایران قهرمان شدند، والیبال بدون حتی یک ست باخته قهرمان شد و در واترپلو بعد از 44 سال در تاریخ بازی های اآسیایی روی سکو رفتیم و در رشته های کشتی، تکواندو، وزنه برداری، ووشو و کاراته هم به نتایج خوبی دست یافتیم.

مسعود سلطانی فر با بیان اینکه این سه رویداد تحلیل و تفسیری شد به آنچه می خواستیم برسیم، گفت: با این آمادگی که به مرور به دست می آید انشا لله بتوانیم سهمیه های لازم را به وسیله مختلف به دست آوریم و امیدوارم سال 98 که با محدودیت های اقتصادی هم روبرو هستیم توأم با کسب بیشترین سهمیه در المپیک و پارالمپیک 2020 گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ابراز امیدواری سلطانی فر از حضور پرتعداد و پرقدرت در المپیک 2020" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز امیدواری سلطانی فر از حضور پرتعداد و پرقدرت در المپیک 2020"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید