ارزش پول ونزوئلا تقریبا به صفر رسیده است

صندوق بین المللی پول پیش بینی نموده است تورم ونزوئلا سال جاری از یک میلیون درصد بگذرد که این تورم بسیار حاد باعث گردیده پول این کشور تقریبا بی ارزش گردد.

ارزش پول ونزوئلا تقریبا به صفر رسیده است

به گزارش خبرنگاران به نقل از راشا تودی، ابرتورم قدرت خرید مردم را از بین برده است و در هر لحظه مردم و فعالان اقتصادی منتظرند تا قیمت ها بیشتر گردد. بی ارزش شدن پول ونزوئلا به جایی رسیده که فروشندگان کالا در این کشور به جای شمردن بولیوار- واحد پول این کشور- آن را وزن می نمایند.

ونزوئلا تنها کشوری نیست که با چنین تورمی روبرو می گردد: در روسیه پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی ابرتورم رخ داد. ابرتورم در زیمباوه نیز در نهایت این کشور را وادار کرد تا در نهایت در سال 2009، دلار آمریکا را جایگزین واحد پول خود کند.

در ادامه می بینید که با چه مقدار از واحد پولی ونزوئلا می توان اقلام ضروری روزانه را خریداری کرد:

برای خرید یک کیلوگرم گوشت ضروری است 9 میلیون و 500 هزار بولیوار معادل 1.45 دلار پول پرداخت کرد.

هم چنین قیمت یک مرغ متوسط 2.4 کیلوگرمی به 14میلیون و 600 هزار بولیوار معادل 2.22 دلار رسیده است. هر کیلو برنج نیز 2میلیون و 500 هزار بولیوار معادل 0.38 دلار قیمت خورده است.

بحران اقتصادی باعث گردیده بسیاری از مردم این کشور مهاجرت نمایند به گونه ای که به گفته ایندین اکسپرس حدود 2.3 میلیون ونزوئلایی در خارج از این کشور زندگی می نمایند که 1.6 میلیون نفر آن ها از سال 2015 به بعد کشورشان را ترک نموده اند.

در یک نظرسنجی در فوریه سال جاری عنوان شد که 90 درصد مردم این کشور در فقر هستند و 60 درصد مردم گفته اند که شب ها را با گرسنگی به خواب می روند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ارزش پول ونزوئلا تقریبا به صفر رسیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارزش پول ونزوئلا تقریبا به صفر رسیده است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید