اسلامی: شیراز در اولویت برنامه های فرهنگی است

شهردار شیراز و سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایرلند با یکدیگر دیدار و پیرامون راهکارهای توسعه روابط و گسترش همکاری های بین شهر شیراز و پایتخت ایرلند گفت و گو کردند.

اسلامی: شیراز در اولویت برنامه های فرهنگی است

به گزارش خبرنگاران به نقل از شهرداری شیراز، سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایرلند در دیدار با شهردار شیراز، چشم انداز همکاری شیراز و شهرهای ایرلند به ویژه پایتخت این کشور، دوبلین، را روشن دانست.

مسعود اسلامی گفت: صندلی ویژه ای که شیراز در ایران و جهان دارد، چشم انداز روشنی را برای همکاری های آتی تعریف می نماید.

وی با تأیید اینکه امروزه شبکه شهرها جانشین شبکه دولت ها گردیده و شهرها بازیگران اصلی صحنه همکاری های بین المللی گردیده است، گفت: شیراز با پیشینه فکری، هنری و علمی که دارد، پایگاه مناسبی برای برنامه ریزی در حوزه های متعدد است از این رو اولویت کارهای فرهنگی و هنری سفارت ایران در ایرلند را به شیراز می دهیم.

اسلامی با بیان این مطلب که ایرلند کشوری موفق در زمینه جذب و صدور سرمایه گذاری است و شهر دوبلین نیز در رتبه بندی جهانی، جزو20 شهر اول جهان محسوب می گردد، گفت: زمینه های فراوانی برای توسعه روابط اقتصادی این کشور با استان فارس و شروع برنامه های مشترک فرهنگی، هنری و شهری به ویژه برگزاری هفته های فرهنگی، با شیراز وجود دارد که مستلزم شناخت دقیق و علمی و مبتنی بر تعامل های مدیریتی، تبادل دانش و تجربه و اعزام گروه های کارشناسی به دو شهر است.

شهردار شیراز نیز در این دیدار شیراز را روح ایران خواند و گفت: ظرفیت های چند وجهی شیراز در زمینه های مختلف فرهنگی، هنری، علمی، ادبی، مذهبی و گردشگری این شهر را به آینه ای تمام نما از فرهنگ، تمدن و تاریخ ایران زمین تبدیل نموده است و این ویژگی می تواند زمینه اجرای برنامه های مشترک با پایتخت ایرلند را فراهم کند .

حیدر اسکندرپور با بیان اینکه روابط بین شهرها طی سال های گذشته سرعت رو به رشدی یافته و تجارب چند دهه اخیر نشان می دهد مسیر مناسبی طی گردیده است، از برگزاری هفته های فرهنگی شیراز و دوبلین، انجام مطالعات دانشگاهی و شروع همکاری های علمی و مدیریتی در حوزه شهری استقبال کرد .

اسکندرپور هوشمندسازی شیراز به ویژه در زمینه مدیریت ترافیک شهر را از برنامه های محوری و اولویت های مجموعه شهرداری دانست و گفت: زیرساخت های تحقق این امر فراهم گردیده، آنالیز های اولیه انجام و طرح پیشنهادی راه اندازی تراموا در شیراز نیز توسط شهرداری درسدن آلمان ارائه گردیده است؛ در ادامه گسترش همکاری ها در این زمینه، ابعاد دیگر هوشمندسازی می تواند در دستور همکاری های دوجانبه شهر شیراز و کشور ایرلند قرار گیرد .

او اقدام شهرداری برای اجرای شبکه فیبر نوری و ایجاد دیتاسنتر مرکزی در شیراز را نیز گامی مهم برای تبدیل این شهر به هاب منطقه جنوب کشور در زمینه نت برشمرد و گفت: با راه اندازی این پایگاه، شیراز صندلی بالاتری در عرصه های ملی و بین المللی خواهد یافت که خود موجب اقبال عمومی از همکاری های بین المللی خواهد بود .

تقویت زیرساخت های فرهنگی با احداث مجموعه های بزرگ چندمنظوره همچون پردیس های سینمایی و آمفی تئاتر، اجرای پروژه های انرژی محور با رویکرد استفاده از انرژی های تجدیدپذیر، احداث تصفیه خانه های محلی و برنامه ریزی برای مدیریت علمی منابع آب از دیگر مواردی بود که شهردار شیراز به عنوان بستر مناسب همکاری با شهرداری دوبلین ایرلند برشمرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اسلامی: شیراز در اولویت برنامه های فرهنگی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسلامی: شیراز در اولویت برنامه های فرهنگی است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید