اعتبار کافی برای خرید علوفه دامی مصوب گردیده است

به گزارش خبرنگاران، محمود حجتی بعدازظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران در حاشیه افتتاح یک طرح کشاورزی در دامغان ضمن بیان اینکه کشاورزان نباید نگران تأمین علوفه دامی باشند چراکه اعتبار کافی برای خرید آن مصوب گردیده است، تأکید داشت: این اعتبارات با ارز چهار هزار و 200 تومانی مصوب گردیده است.

اعتبار کافی برای خرید علوفه دامی مصوب گردیده است

وی درباره شائبه تأثیرگذاری قیمت علوفه بر شیر و تأثیرات متقابل نوسانات ارزی نیز، اضافه کرد: در چند ماه گذشته قیمت علوفه دامی که مورداحتیاج دام های کشور بود تا حدی افزایش یافت البته که به تبع آن قیمت جدید شیر نیز باید تعریف گردد که این امر احتیاجمند یک توافق ملی است.

دولت خواهان افزایش نصب سامانه های نوین آبیاری

وزیر جهاد کشاورزی گفت: قیمت شیر تولیدی دامداران چهار سال پیش یک هزار و 400 تومان بود که امروز این رقم به یک هزار و 700 تا یک هزار و 900 تومان افزایش یافته است این امر نشان می دهد که عملکرد دولت در نوسانات و به معنای دیگر افزایش آن در سال 93 دستکم 14 هزار ریال بود که اکنون این رقم به 17 تا 19 هزار ریال رسیده است و این مسئله نشان از آن دارد که دولت در ثابت نگه داشتن قیمت این محصول مطلوب عمل نموده است.

حجتی در دیگر بخش سخنان خود ضمن بیان اینکه دولت خواهان افزایش نصب سامانه های نوین آبیاری در کشور است، تأکید داشت: این دستگاه ها درحالی که ایران با خشک سالی روبرو است و بسیاری استان های ما از آب کم بهره هستند، می تواند جوابگوی احتیاج باشد.

وی اضافه کرد: دولت حمایت های خوبی را از سامانه های آبیاری نوین می نماید برای مثال بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی حداقل 85 درصد از هزینه نصب سامانه های نوین آبیاری بر عهده دولت است و مابقی را کشاورز پرداخت می نماید که این امر باعث ترغیب آن ها می گردد.

سیاست های تشویقی برای آبیاری نوین

عضو کابینه دوازدهم با بیان اینکه دولت تمام کوشش خود را برای نصب سامانه های نوین آبیاری در اراضی کشاورز انجام می دهد، تأکید داشت: دولت سعی نموده در این سیاست های تشویقی دهیاری ها را نیز دخیل کند یعنی به عبارت دیگر مبالغ تخصیصی برای اجرای طرح تشویقی استفاده از آبیاری نوین به صورت توافقی با دهیاری ها و نهادهای مسئول منطقه ای مشخص می گردد.

حجتی درباره تأکیدات دولت یازدهم و دوازدهم بر سامانه های آبیاری نوین، شرح داد: از زمان روی کار آمدن دولت روحانی بیش از دو میلیون هکتار از اراضی کشاورزی کشور به سامانه های نوین آبیاری تجهیز شدند که رقم قابل توجهی به نسبت طول تاریخ انقلاب اسلامی محسوب می گردد.

وی درباره سیاست ها و اقدامات وزارت جهاد درباره سیستم های آبیاری نوین در سالجاری نیز، گفت: تا سرانجام امسال 130 تا 150 هزار هکتار از اراضی کشاورزی کشور به سیستم آبیاری نوین تجهیز می شوند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اعتبار کافی برای خرید علوفه دامی مصوب گردیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتبار کافی برای خرید علوفه دامی مصوب گردیده است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید