افزایش سرطان های دستگاه گوارش در مردان

استاد گروه رادیو انکولوژی مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: در سال های اخیر بروز سرطان های گوارش در مردان افزایش قابل توجهی داشته است.

افزایش سرطان های دستگاه گوارش در مردان

به گزارش خبرگزاری مهر، حمیدرضا میرزایی، بر اهمیت درمان سرطان های مربوط به مردان در قالب کار تیمی بین متخصصان تاکید و توضیح داد: در مطالعات وسیع بین المللی ثابت شده است که کار تیمی باعث افزایش طول عمر بیمار مبتلا به سرطان و همچنین کاهش هزینه های درمان می گردد.

وی با اشاره به اهمیت رسیدگی، پیشگیری، تشخیص، درمان مناسب و توانبخشی، اضافه نمود: اینها مواردی است که باید در قالب کار تیمی محقق شوند.

میرزایی ادامه داد: افزایش طول عمر و کیفیت زندگی بیمار و کاهش هزینه های درمانی از دستاوردهای کار تیمی است و اگر سیاست های حوزه سلامت به این سمت حرکت کند، نه تنها ضرر نکرده ایم بلکه برای سلامت مردم کشور سرمایه گذاری انجام داده ایم.

وی تاکید نمود: کشورهای توسعه یافته در این زمینه به این نتیجه رسیده اند که بهتر است متخصصانی که در فرایند درمان یک بیمار درگیرند، به صورت تیمی تصمیم گیری نمایند تا بهترین نتایج درمانی برای بیمار به دست آید.

میرزایی درباره سرطان های شایع بین مردان، اظهار کرد: سرطان های دستگاه گوارش و سرطان هایی مانند پروستات، بیضه، کولون، ریه و معده از سرطان های شایع در بین مردان است.

وی اضافه نمود: البته سرطان ریه کمتر از سایر جهان بین مردان کشور شایع است، اما در سال های اخیر بروز سرطان های گوارش در مردان افزایش قابل توجهی داشته است.

میرزایی تاکید نمود: با بهره گیری از کار تیمی متخصصان کلینیکال آنکولوژیست که شیمی درمانی، رادیوتراپی و درمان های غیر جراحی بیماران سرطانی را بر عهده دارند و همچنین متخصصان جراح، اورولوژیست، پاتولوژیست، رادیولوژیست، تغذیه و روان شناسان، می توان به بهترین نحو سرطان های مربوط به مردان را درمان کرد.

منبع: همشهری آنلاین

به "افزایش سرطان های دستگاه گوارش در مردان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش سرطان های دستگاه گوارش در مردان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید