ایلان ماسک، جف بیزوس و ... چگونه روز خود را شب می نمایند؟

خبرنگاران - ترجمه از محمد کاملان: کسی را سراغ نداریم که به دنبال پیروزیت در حرفه و شغل خود نباشد اما افراد کمی را می شناسیم که واقعاً پیروز شده اند و توانسته اند در زمینه های کاری رقبا را پشت سر بگذارند. به این ترتیب می توان گفت به رغم اینکه تمامی افراد به دنبال پیروزیت هستند تنها تعداد کمی از آنها طعم واقعی پیروزیت های شغلی و تجاری را می چشند.

ایلان ماسک، جف بیزوس و ... چگونه روز خود را شب می نمایند؟

این امر باعث شده تا انسان ها دنبال فرمول پیروزیت افراد پیروز تر باشند تا ببینید این افراد چه کارهایی انجام می دهند تا با انجام این کارها به پیروزیت برسند. چنین باوری هیچ اشکالی ندارد و بدون شک فرمول پیروزیت در هر شغل و حرفه ای وجود دارد، با این حساب اگر قرار است به دنبال فرمول پیروزیت باشیم بهتر است از پیروز ترین ها یاری بگیریم و بببینیم این افراد بسیار پیروز چه کارهایی انجام می دهند تا به چنین دستاوردهایی رسیده اند.

به همین منظور قصد داریم با هم ببینیم بزرگانی مانند ایلان ماسک، جف بیزوس، اپرا وینفری و افرادی از این دست که در سطح دنیای پیروزیت های زیادی پیدا نموده اند روز خود را چگونه شب می نمایند.

جف بیزوس

ثروت و پیروزیت ارتباط مستقیمی با هم دارند و کسی را سراغ نداریم که در حرفه اش پیروز باشد و ثروتمند نشده باشد. با این حساب وقتی از جف بیزوس به عنوان ثروتمندترین مرد دنیا صحبت می کنیم این را بدانید که بدون شک با یک مدیر بسیار پیروز طرف هستیم و چه بسا رعایت سبک زندگی جف بیزوس به ما هم در بالارفتن از پله های پیروزیت یاری کند.

به احتمال زیاد شما هم مثل ما با خود فکر می کنید شخصی در قد و قواره جف بیزوس، باید برنامه کاری بسیار پیچیده ای در زندگی خودش داشته باشد اما جالب است بدانید چنین خبری نیست و با نگاهی به برنامه کاری جف بیزوس متوجه خواهید شد که تقریباً همانند یک آدم معمولی کار می نماید.

جف بیزوس همانند تمامی انسان ها روزی هشت ساعت می خوابد و صبح ها بدون اینکه ساعتش زنگ بزند، سروقت از خواب ناز بیدار می شود. سپس صبح خود را با خوردن قهوه و خواندن روزنامه آغاز می نماید و صبحانه مفصلی در کنار خانواده اش میل می نماید.

پایگاه خبری بیزنس اینسایدر گزارش داده است که جف بیزوس تمایل دارد جلسه های کاری اش را ساعت 10 صبح به بعد برگزار کند و تاجایی که می تواند سعی دارد بعد از ظهرها جلسه ای برگزار نکند. بیزوس مرد بسیار خانواده داری است و شب ها حتماً باید در کنار خانواده اش شام بخورد، پس از شام نیز ظرف ها را شخصاً می شوید و خودش را برای روز کاری آینده آماده می نماید. در برنامه کاری جف بیزوس به ورزش هایی که انجام می دهد هیچ اشاره ای نشده اما کاملاً تعیین است ثروتمندترین مرد دنیا اهمیت زیادی به ورزش می دهد و اندام ورزیده ای دارد.

ایلان ماسک

امکان ندارد جایی صحبت از پیروز ترین افراد دنیا به میان بیاید و صحبتی از ایلان ماسک نشنویم، ایلان ماسک که شرکت خودروسازی تسلا و شرکت فضایی اسپیس ایکس را بر عهده دارد اهمیت زیادی به خوابش می دهد اما هرگز بیشتر از 6 ساعت نمی خوابد.

ماسک هر روز ساعت 7 صبح از رختخواب بلند می شود بدون اینکه صبحانه بخورد سراغ ایمیل هایش می رود، ایلان ماسک که 5 فرزند قد و نیم قد دارد این بچه ها را راهی مدرسه می نماید و پس از حمام کردن راهی کار می شود. ایلان ماسک به سختکوشی مشهور است و حتی به ناهار نیز اهمیت نمی دهد. این موارد باعث شده تا در هفته مجموعاً حدود 85 تا 100 ساعت کار کند.

این ساعت های کاری از در روزهای دوشنبه و آدینه به حضور در شرکت اسپیس ایکس که دفتر آن در لس آنجلس واقع شده اختصاص می یابد و سه شنبه ، چهارشنبه و پنج شنبه به حضور در شرکت تسلا می گذرد.

جالب است بدانید ایلان ماسک حتی وقتی برای پاسخ دادن به تلفن هایش ندارد و تنها جوابگوی ایمیل های بسیار مهم و لازم است. جالب تر اینکه در کنار این برنامه کاری فشرده، ایلان ماسک مدیریت چندین پروژه مهم دیگر را نیز در هر هفته انجام می دهد.

اپرا وینفری

اپرا وینفری نه تنها ثروتمندترین بانوی سیاه پوست دنیا به حساب می آید بلکه یکی از بانفوذ ترین زنان دنیا نیز شناخته می شود و با این حساب انتظار می رود برنامه روزانه بسیار شلوغ و پیچیده ای داشته باشد اما جالب است بدانید اپرا آنچنان که ما فکر می کنیم هم برنامه شلوغی ندارد و صبح ها بین ساعت 6 تا 7 بدون اینکه ساعتش را کوک کند از خواب بیدار می شود. وی پس از بیدار شدن مسواک می زند و سگ هایش را از خانه می برد بیرون تا هوایی بخورند. سپس مقداری چای یا قهوه دم می نماید و پس از خوردن، مشغول ورزش و مدیتیشن می شود.

اپرا اهمیت زیادی به صبحانه می دهد و هر روز صبح حدود ساعت هشت و سی دقیقه صبحانه مفصلی می خورد، روز کاری اپرا وینفری نیز از ساعت 9 صبح آغاز می شود و تا 6 بعد از ظهر ادامه پیدا می نماید. در این بین اپرا ساعت یک هر روز به مدت یک ساعت استراحت می نماید و ناهار می خورد.

پس از خاتمه ساعت کاری اپرا مستقیماً به سر میز شام می رود و پس از صرف شام در ساعت 6 بعد از ظهر، تا آخر شب مطالعه می نماید و خاطرات روزانه اش را می نویسد. در نهایت نیز روز خود را با دوش دریافت تمام می نماید و به رختخواب می رود.

بیل گیتس

بیل گیتس سالیان سال به عنوان ثروتمندترین مرد دنیا شناخته می شد و این روزها به رغم اینکه بازنشست شده است باز هم یکی از پرتلاش ترین افراد پیروز دنیا است. بیل گیتس ممکن است این روزها به لحاظ حرفه ای کاری انجام ندهد اما سخت مشغول کارهای خیریه است و بنیادی با نام بیل و ملیندا گیتس راه اندازی نموده تا از این طریق سرما یه اش را خرج امور خیریه کند.

این ابرمرد دنیای رایانه ها حدود 7 ساعت در شبانه روز می خوابد و زیاد اهل صبحانه خوردن نیست. وی پس از اینکه صبح ها از رختخواب بلند شد سراغ تردمیل می رود و ورزش می نماید، بعد از آن هم نگاهی به سرخط اخبار می اندازد و راهی محل کارش می شود.

برنامه بیل گیتس به لحاظ زمان بندی شباهت های زیادی به ایلان ماسک دارد و از صبح تا شب یک سره کار می نماید. جالب است بدانید گیتس کتابخوان خوبی نیز هست و شبها قبل از رفتن به رختخواب حتماً باید کتاب مطالعه کند. وی کتاب هایی که مطالعه می نماید را با هوادارانش در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارد و به همین می توان گفت سلیقه خوبی در انتخاب کتاب دارد.

بیل گیتس پس از اینکه شب ها از محل کار به خانه باز می شود کارهای خانه را انجام می دهد و گفته می شود حتی برخی مواقع ظرف ها را نیز می شوید.

مارک کیوبن

کیوبن مالک تیم دالاس مارویکس است و چندین شرکت بزرگ دیگر را نیز اداره می نماید، او مهارت ویژه ای در سرمایه گذاری دارد و گفته می شود در حال حاضر ثروت این کارآفرین به 2.3 میلیارد دلار می رسد.

کیوبن در شبانه روز حدود 6 تا نهایتاً 7 ساعت می خوابد و صبح ها پس از بلند شدن از رختخواب حتماً باید قهوه بنوشید، بعد از آن هم نوبت صبحانه ای مفصل فرا می رسد. مارک کیوبن صبح خود را با مطالعه ایمیل ها و تماشای برنامه های شبکه سی . ان . بی سی ادامه می دهد و گفته می شود حسابی اهل کتابخوانی است و دست کم روزی 3 ساعت کتاب می خواند.

جالب است بدانید کیوبن 3 فرزند نیز دارد و از آن دسته مردان خانواده داری است که حسابی هوای بچه یشان را دارند، در نتیجه اجازه نمی دهد برنامه های کاری او به خانواده اش لطمه ای وارد کند. به همین دلیل اگر خانواده به او نیازی داشته باشند به راحتی جلسات کاری اش را لغو می نماید.

این ثروتمند پیروز شب ها بچه ها را در رختخواب می خواباند و حدود یک ساعت ورزش می نماید، در نهایت نیز به تماشای مسابقات بسکتبال می نشیند و پس از آن به رختخواب می رود.

سارا بلیکلی

در مورد یکی از پیروز ترین و البته ثروتمندترین زنان خودساخته آمریکایی صحبت می کنیم که در سال 2012 مجله تایمز نام او را در فهرست تاثیرگذارترین افراد دنیا قرار داد. سارا بلیکلی شرکت اسپنکس (Spanx) که شلوار و ساپورت هایی را با همین برند فراوری می نماید در اختیار دارد و در طول چند سال اخیر به یکی از بزرگان صنعت پوشاک تبدیل شده است.

سارا یکی از پرخواب ترین میلیاردرهای دنیا است و دست کم روزی باید 9 ساعت بخوابد، وی هر روز صبح ساعت شش و سی دقیقه از رختخواب بلند می شود و به انجام تمرینات یوگا می پردازد. جالب است بدانید سارا بلیکلی برخلاف دیگر میلیاردرها اصلاً اهل خوردن قهوه نیست و به جای قهوه صبح ها برای خودش یک اسموتی خوشمزه درست می نماید. او برای اینکه روز خود را با انرژی آغاز کند در این اسموتی گیلاس، کلم پیچ، خرما، دارچین، اسفناج، گشنیز، نعنا تازه، لیمو، آب، یخ و مغز گردو می ریزد.

او در کنار این اسموتی مقوی صبح ها یک لیوان چای سبز با عسل می نوشد. سارا بلیکلی صبح ها عادت دارد تا حتماً رانندگی کند و به رغم اینکه محل کارش تا منزل او تنها 5 دقیقه فاصله دارد باز هم سوار بر خودرو حدود یک ساعت در خیابان ها رانندگی می نماید و سپس به محل کارش می رود. بلیکلی مدعی است رانندگی بهترین موقعیت را برای تفکر بیشتر در اختیارش قرار می دهد.

سارا بلیکلی در محل کار در جلسه های متعددی حضور پیدا می نماید و حدوداً بین ساعت های 4 تا 6 از محل کارش خارج می شود و پس از اینکه بچه ها را از مدرسه بر می دارد به منزل می رود و یک دوش 5 تا 10 دقیقه ای می گیرد و به امور خانه رسیدگی می نماید.

مارک زاکربرگ

مارک زاکربرگ یکی از جوان ترین میلیاردرهای دنیا است اما از آن جوان های پرتلاشی است که اهمیت زیادی به برنامه روزانه اش می دهد و هرگز بیش از حد نمی خوابد. زاکربرگ هر روز صبح ساعت 8 از رختخواب بلند می شود و مستقیماً سروقت گوش اش می رود تا پیغام هایش را آنالیز کند.

وی پس از اینکه نگاهی به پیغام هایش را در فیس بوک و واتس اپ انداخت مشغول صرف صبحانه می شود. زاکربرگ حسابی اهل ورزش است و در هفته سه روز را باید حتماً صبح ها ورزش کند، گاهی اوقات نیز سگش را از خانه بیرون می برد تا حیوان زبان بسته هوایی بخورد. اگر به پوشاک و لباس زاکربرگ دقت نموده باشید حتماً متوجه شده اید این جوان میلیاردر به رغم پول و ثروت زیادی که دارد اهل پوشیدن لباس های فاخر نیست و در این زمینه نیز سعی می نماید همواره ساده لباس بپوشد و به همین دلیل است که بیشتر او را با یک تی شرت خاکستری و شلوار لی می بینیم.

مارک زاکربرگ در هفته حدود 50 تا 60 ساعت کار می نماید و شب ها اصرار شخصاً خودش دخترانش را بخواباند و بعد از آن به رختخواب برود.

وارن بافت

وارن بافت یکی از بزرگان سرمایه گذاری آمریکا است و بسیاری از کارشناسان مالی او را به عنوان پیروز ترین سرمایه گذار قرن بیستم می شناسند، وارن بافت اکنون 88 سال سن دارد و از قرار معلوم قصد بازنشستگی ندارد و همانند یک جوان پرانرژی هر روز ساعت شش و چهل و پنج دقیقه صبح از خواب بیدار می شود. وی قبل از صرف صبحانه حتماً باید اخبار روزنامه ها را مطالعه کند و بعد از آن برای خوردن صبحانه راهی فروشگاه های اغذیه مک دونالد می شود. در نهایت نیز پس از رسیدن به محل کار کنترل امور روزانه را در اختیار می گیرد و فرصت هایی که در سر کارش بیکار است نیز به مطالعه می گذرد.

جالب است بدانید وارن بافت به افرادی که دنبال پیروزیت هستند پیشنهاد می نماید دست کم روزی 500 صفحه مطالعه نمایند. وارن بافت پس از خاتمه روز کاری، اوقات فراغتش را به بازی بریج و نواختن یک ساز محلی اختصاص می دهد.

ریچارد برانسون

برانسون یکی از ثروتمندترین سرمایه گذاران بریتانیایی است و گروه شرکت های ویرجین که زیر نظر او کار می نمایند دارای چهارصد شرکت در نقاط مختلف دنیا است. ریچارد برانسون 68 سال سن دارد و یکی از سحرخیز ترین ثرومندانی است که می شناسیم، او هر روز صبح راس ساعت 5 از خواب بیدار می شود و در شبانه روز نیز فقط 6 ساعت می خوابد.

برانسون پس از بیدار شدن از رختخواب مستقیماً سراغ ورزش می رود و تنیس، پیاده روی، دوچرخه سواری یا پرواز با کایت از ورزش هایی است که برانسون هر روز صبح انجام می دهد. ریچارد برانسون پس از اینکه صبح ها حسابی ورزش کرد سر میز صبحانه می رود و با خانواده اش صبحانه مفصلی نوش جان می نماید.

پاسخ دادن به ایمیل ها و مطالعه اخبار از کارهایی است که برانسون پس از صبحانه به آنها مشغول می شود. گاهی اوقات نیز برانسون در شبکه های اجتماعی پست می گذارد و نوشته هایی را در بلاگ اش می نویسد. جالب است بدانید برانسون چای خور قهاری است به گفته خودش روزانه 20 فنجان چای می نوشد. وی زمان تعیینی را برای ناهار اختصاص نمی دهد و هروقت که گشنه اش شود و فرصتش پیش آیند مشغول صرف ناهار می شود.

برانسون شب ها شام را در کنار خوانده اش میل می نماید و سر ساعت 11 شب به رختخواب می رود تا روز آینده را با انرژی آغاز کند.

شریل سند برگ

سندبرگ یکی دیگر از زنان پیروز و خودساخته آمریکایی است که در سال 2012 مجله تایمز نام او را در فهرست صد زن تاثیرگذار دنیا قرار داد. سندبرگ مدتی رئیس وزارت خزانه داری آمریکا بود، بعد از آن در گوگل کار می کرد و در سال 2012 راهی فیس بوک شد و در هیئت مدیره این شرکت نهاده شد.

شریل سندبرگ بیشتر از یک میلیارد دلار درآمد دارد و هر روز صبح راس ساعت 7 از خواب بیدار می شود. سپس حدود یک ساعت از وقتش را به پاسخ دادن به ایمیل ها می گذراند و ورزش می نماید، بعد از آن هم نوبت بردن بچه ها به مدرسه فرا می رسد و به محل کارش می رود.

شریل حدوداً تمام وقت خود را در جلسه های کاری مهم در دفاتر مختلف فیس بوک می گذارند و پس از یک روز سخت و پرتلاش، هر روز عصر ساعت پنج و سی دقیقه از محل کارش خارج می شود. او اصرار زیادی دارد که عصر و شب را در کنار خانواده اش باشد و پس از اینکه به درس و مشق بچه ها رسید، مشغول مطالعه می شود و گاهی اوقات نیز تلویزیون تماشا می نماید. در نهایت نیز شریل راس ساعت نه و سی دقیقه هر شب به رختخواب می رود.

از آنجایی که مطمئن هستیم شما هم برنامه روزانه دقیقی دارید و طبق این برنامه پیش می روید، در قسمت نظرات برای ما و سایر کاربران از کارهایی که در طول روز انجام می دهید بگویید.

منبع: entrepreneur

منبع: برترین ها

به "ایلان ماسک، جف بیزوس و ... چگونه روز خود را شب می نمایند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایلان ماسک، جف بیزوس و ... چگونه روز خود را شب می نمایند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید