بازگشت به مذاکرات راه سریع برای حل مسائل سودان است

به گزارش خبرنگاران به نقل از الجزیره، شورای نظامی سودان در واکنش به اخبار امنیتی امروز این کشور و حملات نیروهای این شورا به تظاهرات کنندگان گفت: آنچه نیروهای امنیتی مرتکب شدند منطقه هم مرز با منطقه تحصن کنندگان را هدف قرار داده بود.

بازگشت به مذاکرات راه سریع برای حل مسائل سودان است

این شورا اضافه نمود: نسبت به آنچه که در منطقه کلمبیا در نزدیکی مقر تحصن نمایندگان می گذرد حالت نگرانی وجود دارد. منطقه ای که معترضین در آن تحصن نموده اند همچنان در موقعیت خود قرار گرفته است. اخبار مربوط به حملات نیروهای شورای نظامی به درمانگاه ها و بیمارستانها صحت ندارد و بی پایه و اساس است.

شورای نظامی سودان همچنین بیان کرد: تاکید می کنم که ما به روند سیاسی با برادران خود و تبادل نظر با آنها ادامه می دهیم. من معتقد هستم که بازگشت به مذاکرت، راه سریع برای حل مشکل کنونی در سودان است.

این در حالی است که حزب امت از شهروندان سودانی خواسته است که به خیابانها بیایند و در خارطوم و خارج از پایتخت دهها منطقه مخصوص تحصن نمایندگان ایجاد نمایند.

نظامیان سودانی به تحصن نمایندگان در شهر خارطوم پایتخت این کشور یورش برده اند. محمد الأسباط عضو اتحادیه شغلی سودان اعلام نموده است که شمار کشته های حملات شورای نظامی به معترضین به 7 نفر افزایش یافته است. همچنین 100 نفر نیز زخمی شده اند. تظاهرات نمایندگان خیابان های اصلی شهر خارطوم را بسته اند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "بازگشت به مذاکرات راه سریع برای حل مسائل سودان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت به مذاکرات راه سریع برای حل مسائل سودان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید