بایدن: ترامپ دلیل اصلی کاندیداتوری من در انتخابات است

جو بایدن از دونالد ترامپ به خاطر نحوه مدیریت روابط آمریکا با چین، افزایش تعرفه ها و بدهی ها و کسری تجارت با پکن انتقاد کرد.

بایدن: ترامپ دلیل اصلی کاندیداتوری من در انتخابات است

جو بایدن، معاون باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا و نامزد حزب دموکرات در انتخابات 2020 در اولین سفر انتخاباتی خود به نیوهمپشایر اظهار کرد: رویه او (دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا) کلاً اشتباه است. رییس جمهور هیچ کاری جز افزایش تعرفه ها، بدهی و کسری تجاری انجام نداده است.

بایدن توضیح داد: تنها کسانی که بهای این شرایط را پرداخت می نمایند، کشاورزان و کارگران هستند.

ترامپ درباره چین کلا اشتباه می نماید

به گزارش روزنامه دیلی میل، کشاورزان آمریکایی از جمله افرادی هستند که بیشترین ضربه را در جنگ مالی چین با آمریکا دیده اند و میزان صادرات دانه های سویای آن ها به چین در سال 2018 به پایین ترین میزان خود طی 16 سال اخیر رسید.

نیوهمپشایر نخستین ایالتی است که طی روند انتخابات مقدماتی حزب دموکرات رای خواهد داد.

این اظهارات در حالی از سوی بایدن مطرح شده که ترامپ افزایش تعرفه های واردات کالاهای چین را از 10 درصد به 25 درصد نموده است و نگرانی ها درباره اقدام متقابل چین افزایش یافته است.

چین نیز روز دوشنبه تعرفه های 60 میلیارد دلار از کالاهای آمریکا را بالا برد.

ترامپ در پیامی توییتری اظهار نموده که جو بایدن در مورد چین به اندازه او سختگیر نخواهد بود و نوشته است: چین این رویا را می بیند که جو بایدن خوابالو یا هر کدام از دیگر نامزدها در 2020 انتخاب شوند. آن ها عاشق غارت آمریکا هستند.

بایدن در سخنانش خواستار لغو کاهش مالیاتی شد که ترامپ و جمهوری خواستار در سال 2017 آن را تصویب کردند. او خطاب به جمعیتی که از او استقبال کردند، گفت، در این انتخابات شرکت می نماید زیرا این انتخابات مشخصاً چیزی بیش از سیاست است.

او بدون اشاره مستقیم به نام ترامپ اظهار کرد، ساکن فعلی کاخ سفید دلیل اصلی اقدام او است.

معاون اوباما متعهد شد که درباره مواضع سیاسی خود دقیق تر صحبت کند و گفت که اواخر ماه جاری میلادی با یک سخرانی درباره سیاست محیط زیستی خود این کار را شروع خواهد نمود.

بایدن با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا اظهار کرد، در دور قبلی انتخابات شرکت ننموده زیرا نمی خواسته روند جلب حمایت ها از هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات در انتخابات 2016 را مختل کند.

او همچنین تاکید نمود که می خواهد با سوء استفاده از قدرت مبارزه کند و هرگز به قلدرها علاقه ای نداشته است. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "بایدن: ترامپ دلیل اصلی کاندیداتوری من در انتخابات است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن: ترامپ دلیل اصلی کاندیداتوری من در انتخابات است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید