برانکو: قهرمانی آسیا بزرگ ترین افتخارم خواهد بود

من افتخارات مهمی داشته ام اما قطعا قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا بزرگ ترین افتخار دوران مربیگری من خواهد بود.

برانکو: قهرمانی آسیا بزرگ ترین افتخارم خواهد بود

به گزارش خبرنگاران ، برانکو ایوانکوویچ حالا جذاب ترین چهره فوتبال ایران است و البته هموطنان او هم به اندازه پرسپولیسی ها به قهرمانی اش در آسیا امیدوارند. این را از سایت tportal کرواسی دریافتیم که با یادآوری فینالیست شدن زلاتکو دالیچ در لیگ قهرمانان 2016 آسیا به استقبال بازی های پرسپولیس و کاشیما در فینال این فصل رفته و این مصاحبه را با پروفسور ترتیب داده است.

بازی های رفت و برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا با کاشیما را چطور پیش بینی می کنید؟

ما با خوشبینی و انگیزه زیاد برای قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا به ژاپن می رویم. بعد از برتری برابر تیم های قدرتمند قطری همچون الدحیل و السد، اعتماد به نفس بالایی به دست آورده ایم و حالا در دیدار نهایی هستیم اما نگران نیستم چون معتقدم تیم ژاپنی بهتر از ما نیست و شانس دو تیم 50-50 است.

و البته انجام بازی برگشت در تهران در کنار صد هزار طرفدار پرسپولیسی هم مزیت ویژه ای برای تیم شما خواهد بود. درست است؟

فکر می کنم این مزیت خوبی باشد. قطعا کنفدراسیون فوتبال آسیا چنین جوی را که آن روز در استادیوم آزادی خواهد بود، هرگز نخواهد دید. درست همانند بازی با السد، بازی برگشت با کاشیما هم می تواند برای ما انگیزه مضاعفی باشد که به هدف مان برسیم.

اگر قهرمان آسیا شوید، به همراه بازیکنان تان در تاریخ باشگاه پرسپولیس ماندگار خواهید شد. آیا پاداشی برای شما در نظر گرفته اند؟

پاداش که قطعا تعلق خواهد گرفت و آنطور که من فهمیدم، 35 درصد از پاداش لیگ قهرمانان آسیا به بازیکنان خواهد رسید. پاداش های لیگ قهرمانان آسیا مانند لیگ قهرمانان اروپا نیست ولی همین هم رقم خوبی خواهد بود.

قبل از آغاز این فصل شما دو پیشنهاد از تیم های ملی داشتید اما تصمیم گرفتید در پرسپولیس بمانید. برای مان بگویید که چرا چنین تصمیمی گرفتید.

من با مشورتی که با دستیارانم داشتم تصمیم گرفتم بمانم. باشگاه در شرایط بدی قرار داشت چون از طرف فیفا جریمه شده بود که حق خرید بازیکن را ندارد. البته در زمستان می توانیم خرید کنیم و محرومیت ما تمام می گردد. خوشبختانه این دوران سخت رو به اتمام است و توانستیم به بهترین شکل ممکن آن را به سرانجام ببریم. نمی خواستم در شرایط سخت باشگاه را ترک و شرایط را سخت تر کنم.

اگر قهرمان لیگ قهرمانان شوید، بزرگ ترین افتخار دوران مربیگری تان را به دست آورده اید؟

قطعا این قهرمانی بزرگ ترین افتخار دوران مربیگری من خواهد بود اما من افتخارات مهم دیگری هم داشته ام. قهرمانی در سه لیگ کرواسی، چین و ایران. من مربی تیم ملی کرواسی بودم که در جام جهانی 98 فرانسه سوم شد و با تیم ملی ایران هم به جام جهانی 2006 آلمان صعود کردم.

زلاتکو دالیچ از شما جوان تر است اما هر دوی شما افتخارات خوبی در آسیا به دست آوردید. آیا به این فکر نموده اید که روزی جانشین او در تیم ملی کرواسی شوید؟

من در همین تابستان دو پیشنهاد از تیم های خوب آسیایی داشتم و درباره تیم ملی ایران هم صحبت هایی درباره حضور من بود اما فکر می کنم برای سرمربیگی در تیم ملی کرواسی کمی برای من دیر شده باشد. به مربیگری در رده باشگاهی هم عادت نموده ام. هر چند هر مربی ای دوست دارد سرمربی تیم ملی کشورش باشد و من هم همین طور.

در سرانجام می خواهیم نظرتان درباره افت بازیکنان کروات خصوصا لوکا مودریچ بعد از جام جهانی را هم بدانیم. فکر می کنید چه اتفاقی برای آنها افتاده؟

طبیعی است. خیلی از بازیکنان کرواسی بعد از جام جهانی استراحت کردند و در تعطیلات بودند ولی تیم های دیگر به شدت تمرین می کردند. بعد از آن هم بازیکنان دیر به تیم های شان اضافه شدند و هنوز ریتم تمرینات را به دست نیاورده اند. مودریچ نمی تواند هر سه روز یک بار برای تیمش به میدان برود و همان بازیکن خوب قبلی باشد. با این حال من نگران او نیستم و مطمئنم با تجربه و توانایی بالا، بار دیگر لوکا مودریچ را در شرایط خوبی خواهیم دید. این اتفاق را در ال کلاسیکو هم دیدیم. البته مشکل رئال فقط مودریچ نبود چرا که وابستگی این تیم به رونالدو و خلاق نبودن بیل در این دیدار هم در شکست رئالی ها دخیل بود. فکر می کنم مشکل رئال که بعد از رونالدو به مشکل خورده، نداشتن یک تمام کننده قهار است.

2 – 670

منبع: ایران ورزشی

به "برانکو: قهرمانی آسیا بزرگ ترین افتخارم خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برانکو: قهرمانی آسیا بزرگ ترین افتخارم خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید