تظاهرات ده ها هزار شهروند الجزایری؛ بوتفلیقه باید انصراف دهد

به گزارش وبلاگ برنامه ها، رسانه های خبری از تظاهرات ده ها هزار شهروند الجزایری در اعتراض به نامزدی رئیس جمهور این کشور در انتخابات آینده خبر دادند.

تظاهرات ده ها هزار شهروند الجزایری؛ بوتفلیقه باید انصراف دهد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ برنامه ها به نقل از المیادین، ده ها هزار نفر از شهروندان الجزایری در اعتراض به نامزدی عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور کنونی این کشور در انتخابات آینده در خیابان های پایتخت تظاهرات کردند.

خبرنگار المیادین گزارش داد که نیروهای امنیتی الجزایر با استفاده از گازهای اشک آور کوشش کردند معترضان در اطراف دفتر نخست وزیری را پراکنده نمایند.

از سوی دیگر شماری از تظاهر نمایندگان خود را به کاخ ریاست جمهوری در الجزایر رساندند.

شهروندان الجزایری با سردادن شعارهایی از بوتفلیقه خواستند که از نامزدی خود در انتخابات ریاست جمهوری برای پنجمین دوره متوالی صرف نظر نمایند.

انتخابات ریاست جمهوری الجزایر قرار است 18 آوریل آینده (29 فروردین) برگزار گردد و این کشور از زمان اعلام نامزدی بوتفلیقه برای انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری صحنه اعتراضات است.

بعضی از احزاب و گروه های سیاسی در الجزایر بر مخالفت خود با نامزدی بوتفلیقه به دلیل بیماری وی تاکید نموده اند. بوتفلیقه 81 ساله که تاکنون چهار دوره متوالی ریاست جمهوری الجزایر را بر عهده داشته است در آوریل سال 2013 میلادی دچار سکته مغزی شده و برای درمان به پاریس سفر کرد. وی بعد از بازگشت از فرانسه، در رسانه ها بر روی جایگاه چرخدار رؤیت شده است. بوتفلیقه از آن موقع تاکنون، بارها کشور را برای معاینات دوره ای به مقصد سوئیس و فرانسه ترک نموده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "تظاهرات ده ها هزار شهروند الجزایری؛ بوتفلیقه باید انصراف دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات ده ها هزار شهروند الجزایری؛ بوتفلیقه باید انصراف دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید