توافق کشورهای اروپایی درباره قوانین جدید سختگیرانه تر برای اخراج پناهندگان

وزرای کشورهای اتحادیه اروپا درباره قوانین جدید سختگیرانه تر برای اخراج پناهندگان به توافق رسیدند.

توافق کشورهای اروپایی درباره قوانین جدید سختگیرانه تر برای اخراج پناهندگان

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه دی ولت آلمان، وزرای کشور اتحادیه اروپا درباره قوانین سختگیرانه و شدیدتر برای تسهیل روند اخراج پناهندگان به توافق رسیدند.

آن ها در لوکزامبورگ تصمیم گرفتند که حداقل طول بازداشت برای پناهندگان اخراجی در سراسر اتحادیه اروپا مدت 3 ماه معین گردد. این به منظور جلوگیری ازناپدید شدن و یا سفر پناهندگان اخراجی به دیگر کشورهای اتحادیه اروپا انجام می گردد. به عنوان آخرین راه چاره فرد اخراجی باید به یک کشور امن ثالث انتقال داده شوند.

به نوشته روزنامه دی ولت آلمان قبل از اینکه این قواعد جدید اجرایی گردد باید کشورهای عضو این اتحادیه با مجلس اروپا در این راستا به توافقی دست یابند. مجلس اروپا هنوز هیچ موضع گیری در این باره اتخاذ ننموده است. کمیسیون اتحادیه اروپا در سپتامبر سال 2018 تحت فشار سران کشورهای اروپایی قواعد جدیدی برای اخراج پناهندگان را پیشنهاد داد. بر اساس اطلاعات مقامات بروکسل در سال 2017 از هر سه پناهنده اخراجی تنها یک نفر اخراج شده است. صدر اعظم آلمان و همکاران وی در دیگر کشورهای اروپایی در سال 2018 خواهان اقدامات فوری بیشتر برای تضمین کامل روند اخراج ها شدند.

البته اتحادیه اروپا همچنان درباره انجام اصلاحات اساسی سیستم پناهندگی این اتحادیه پیشرفتی نداشته است. بخصوص درباره تقسیم پناهجویان در همه کشورهای عضو این اتحادیه هنوز توافقی به دست نیامده است چرا که کشورهایی مانند لهستان و مجارستان خود را موظف به پذیرش پناهندگان نمی دانند.

به نوشته روزنامه پاسایر نویه پرسه آلمان، همچنین بعد از بحث های داغ، مجلس آلمان هم یک سری قواعد جدید درباره پناهندگان و مهاجران کار و روند اخراج ها را تصمیم گیری نموده است.

بر اساس این قواعد جدید برای پناهندگان اخراجی فرار از یک روند اخراج منظم سخت می گردد. برای این لایحه دولت آلمان 372 رای موافق و 159 رای مخالف وجود داشت. 111 نفر هم به آن رای ممتنع دادند.

چپ ها و سبزهای آلمان به تصویب این طرح دولتی انتقاد شدیدی وارد نموده و آن را یک روز سیاه برای دموکراسی نامیدند.

اتحادیه احزاب متحد مسیحی و حزب سوسیال دموکرات در اصل بر این مسئله تاکید دارند که اختیارات پلیس و سازمان های مربوط به امور خارجیان را به اندازه ای گسترش دهند که روند اخراج ها کم تر با شکست روبرو گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "توافق کشورهای اروپایی درباره قوانین جدید سختگیرانه تر برای اخراج پناهندگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافق کشورهای اروپایی درباره قوانین جدید سختگیرانه تر برای اخراج پناهندگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید