جاده های انگلیس خودرو های برقی را شارژ می نمایند

خبرگزاری مهر: طرحی جدید در انگلیس پیشنهاد شده تا با بودجه 53 میلیون دلاری پدهایی در کف جاده نصب گردد. این پدها خودروهای الکتریکی را هنگام تردد شارژ می نمایند.

جاده های انگلیس خودرو های برقی را شارژ می نمایند

به نقل از دیلی میل، خودروهای الکتریکی به زودی می توانند هنگام تردد در جاده به طور بی سیم شارژ شوند. این بخشی از یک پروژه پیشنهادی دولتی با بودجه 53 میلیون دلار است.

در این طرح پدهای شارژی در جاده تعبیه می گردد که می توانند الکتریسیته را به زیر خودرو منتقل و در نتیجه به سطح شارژ آن بیفزایند.

روش گفته شده مشابه شیوه ای است که در خودروهای اسباب بازی Scalextric به کار می رود. یک صفحه تماس فلزی زیر این اسباب بازی ها نصب می گردد که برق را از راستا به خودرو منتقل می نماید.

مزیت این طرح بی سیم آن است که که نیازمند هیچ گونه تماس فیزیکی میان خودرو و سطح جاده نیست.

البته این نخستین باری نیست که چنین طرحی در شهرهای مختلف دنیا پیشنهاد می گردد. این پیشنهاد به عنوان بخشی از استراتژی وزارت حمل ونقل ارائه شده تا فناوری عدم انتشار گازهای گلخانه ای را ترویج کند.

طبق این طرح نقاطی برای شارژ بی سیم خودرو در کنار جاده، پارکنیگ ها، ایستگاه های خدماتی و حتی زیر جاده ها ساخته می گردد.

مقامات دولتی همچنین معتقدند خانه ها و دفاتر جدید باید همراه شارژرهای الکتریکی ساخته شوند.

دیوید مارتل یکی از مدیران شرکت های شارژ الکتریکی خودرو در این باره می گوید: شارژ بی سیم سبب می گردد استفاده از خودروی برقی تا حدممکن شبیه خودروهای بنزینی گردد. اما دیگر نیازی به توقف در پمپ بنزین ها نیست.

شارژرهای بی سیم به وسیله فرایندی به نام القای الکترومغناطیسی فعال می گردد. پدی در زمین جریان الکتریسیته را به وسیله یک سیم پیچ منتقل می نماید تا یک حوزه مغناطیسی ایجاد گردد. این حوزه الکتریسیته را به رسیوری منتقل می نماید که زیر خودرو تعبیه شده است.

منبع: برترین ها

به "جاده های انگلیس خودرو های برقی را شارژ می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاده های انگلیس خودرو های برقی را شارژ می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید