حفر هفتمین چاه در فارتقمنجر به مهاجرت و خالی از سکنه شدن منطقه می گردد

رئیس شورای اسلامی روستای امامزاده میرسالار کهگیلویه و بویراحمد گفت: متاسفانه حفر 7 حلقه چاه در منطقه فارتق منجر به مهاجرت مردم و خالی از سکنه شدن منطقه می گردد.

حفر هفتمین چاه در فارتقمنجر به مهاجرت و خالی از سکنه شدن منطقه می گردد

نجف آذر در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران، اضافه نمود: با توجه به اینکه شغل اکثر مردم کشاورزی و دامداری است و نبود آب به علت حفر چاه های بیش از حد مجبور به مهاجرت می شوند که متاسفانه باید شاهد خالی از سکنه شدن روستاهای این منطقه باشیم.

وی اظهار کرد: از سوی مسئولان و متولیان امر ازجمله آب و فاضلاب شهری در محدود دو کیلومتر 6حلقه چاه حفر گردیده که بعلت برداشت بی رویه در چند جای زمین نشست نموده است و متاسفانه هم اکنون دنبال آن هستند که هفتمین چاه را برای آبرسانی به شهر دیشموک حفر نمایند.

رئیس شورای اسلامی روستای امامزاده میرسالار(ع) گفت: با توجه به اینکه این برداشت ها بی رویه بوده یکی از چاه هایی که آب شرب شهر دیشموک را تامین می نماید شور گردیده است. در پی این برداشت ها و حفر چاهها رودخانه بزرگ فارتق به یک جوی کوچک تبدیل گردیده است.

آذر توضیح داد: شغل مردم این منطقه کشاورزی و دامپروری است بطوریکه قبلا با توجه به فراوانی نعمت آب بیشتر اراضی کشاورزی این منطقه برنجکاری می شد اما هم اکنون بعلت برداشت بی رویه آب ناشی از چاه های حفر گردیده نه تنها آب برای کشاورزی نداریم بلکه برای شرب مردم و دام های خود نیز با مشکل روبرو هستیم.

وی ادامه داد: نمی دانم با وجود چنین مشکلاتی چرا مسئولان اصرار بر حفر هفتمین چاه در این منطقه دارند در حالی که می توانند از منطقه گندمکار آب پایدار و دائم را برای بلندمدت در این شهر تامین نمایند.

رئیس شورای اسلامی روستای امامزاده میرسالار(ع) افزود: با این وضع باید با توجه به اینکه شغل اکثر مردم کشاورزی و دامداری است و نبود آب بعلت حفر چاههای بیش از حد مجبور به مهاجرت می شوند که متاسفانه باید شاهد خالی از سکنه شدن روستاهای این منطقه باشیم.

گفتنی است که خبرگزاری خبرنگاران آماده انتشار پاسخ مسئولان و متولیان امر در این زمینه است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "حفر هفتمین چاه در فارتقمنجر به مهاجرت و خالی از سکنه شدن منطقه می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حفر هفتمین چاه در فارتقمنجر به مهاجرت و خالی از سکنه شدن منطقه می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید