خورده شدن الیگاتور توسط جورپایان غول پیکردر آب های مکزیک، عکس

به گزارش وبلاگ برنامه ها، محققان برای اولین بار توانستند خورده شدن الیگاتور توسط جورپایان غول پیکر/ Isopods در خلیج مکزیک را تماشا نموده و عکس برداری نمایند.

خورده شدن الیگاتور توسط جورپایان غول پیکردر آب های مکزیک، عکس

به گزارش وبلاگ برنامه ها، جورپایان با فک های بسیار قوی ای که دارند، قادر به سوراخ کردن و نقب زدن به سوی استخوان حیوان از بخش قفسه سینه الیگاتور هستند.

به گفته کارشناسان دو ماه طول می کشد تا آن ها بتوانند نیمی از بدن الیگاتور را بخورند. آن ها در طول این عملیات، بدن قربانی را برای کرم های استخوان خور آماده می نمایند تا جشن و پارتی آن ها تکمیل گردد.

نکته جالب بعدی در خصوص خود جورپایان است که به گفته کارشناسان بعضی از انواع جورپایان غول پیکر در اوکیناوای ژاپن دیده شده اند که پس از دو سال گرسنگی جان خود را ازدست داده اند. حتی موردی بوده که جورپایی به مدت 5 سال غذا نخورده و سپس مرده است. به دلیل حرص و طمع زیادی که نسبت به غذا پیدا می نمایند، هنگام دیدن شکار به شدت به آن حمله ور می شوند.

الیگاتورها در طول حیات، شکارچیان بزرگی محسوب می شوند اما بعد از مرگ شکار خوبی برای جانوران دیگر می شوند تا در زنجیره غذایی بلعیده شوند.

جورپایان (Isopoda) راسته ای از سخت پوستان هستند که شامل جانورانی چون خرخاکی و موریانه دریایی می گردد. جورپایان ازجمله کیسه میگووارها Peracarida هستند: یعنی کیسه زایشی دارند. آثار سنگ واره ای جورپایان از دوره کربونیفر تا دست کم 300 میلیون سال پیش یافت شده است.

بیشتر جورپایان در آب زندگی می نمایند اما بعضی گونه ها نیز خود را با خشکی سازگار نموده اند. گروه کوچکی به نام خرخاکی کاملاً خشکی زی شده اما آب شش های خود را حفظ نموده است. جورپایان به وسیله برخورداری از کیسه زایشی راهی پیدانموده اند که در مراحل اولیه زندگی نیازی به رفتن به آب های عمیق یا آبگیرها نداشته باشند.

5656

منبع: خبرآنلاین

به "خورده شدن الیگاتور توسط جورپایان غول پیکردر آب های مکزیک، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خورده شدن الیگاتور توسط جورپایان غول پیکردر آب های مکزیک، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید