درآمد اینترنت اشیا به 1400 میلیارد تومان می رسد

به گزارش وبلاگ برنامه ها، دبیر کارگروه اینترنت اشیا ستاد اقتصاد دیجیتالی و هوشمند سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: درآمد بازار آینده اینترنت اشیا در ایران به 1400 میلیارد تومان می رسد.

درآمد اینترنت اشیا به 1400 میلیارد تومان می رسد

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، مهدی روحانی نژاد به تشریح اشکال مختلف اینترنت اشیا و تاثیر آن بر زندگی روزمره پرداخت و از خانه، حمل و نقل، سرویس سلامت، انرژی، صنایع، کشاورزی، خرده فروشی و شهر هوشمند به عنوان مظاهر مختلف ورود فناوری اینترنت اشیا (IOT) به زندگی نام برد.

وی با بیان اینکه درآمد بازار آینده اینترنت اشیا در ایران به 1400 میلیارد تومان می رسد، گفت: پیش بینی می گردد تا سال 2025 بیش از 75 میلیون دستگاه به اینترنت اشیا متصل می شوند.

روحانی نژاد که در کارگاه آموزشی با موضوع آشنایی با اینترنت اشیا در وزارت ارتباطات سخن می گفت، مهمترین دلیل برای استفاده از اینترنت اشیا در کشور را جلوگیری از هدر رفت منابع و بالا بردن بهره وری گفت.

وی از سازمان محیط زیست، شرکت توانیر، شهرداری تهران، وزارت جهاد کشاورزی و شرکت ملی گاز ایران به عنوان پیشتازان ورود به عرصه اینترنت اشیا در کشور نام برد و فناوری اینترنت اشیا را راهکار کاهش آلودگی در کلان شهرها، جلوگیری از اتلاف انرژی، کاهش قاچاق سوخت، حفاظت محیط زیست، افزایش راندمان در حوزه های کشاورزی و دامپروری مطرح کرد.

دبیر کارگروه اینترنت اشیا ستاد اقتصاد دیجیتالی و هوشمند سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بر ورود استارت آپ ها به این حوزه به دلیل بکر بودن بازار بسیار پر بازده آن تاکید نمود.

منبع: اقتصاد ایران

به "درآمد اینترنت اشیا به 1400 میلیارد تومان می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درآمد اینترنت اشیا به 1400 میلیارد تومان می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید