درگیری موافقان و مخالفان حضور پناهجویان در آلمان، 11 نفر زخمی شدند

به گزارش خبرنگاران به نقل از نشریه بیلد، در جدیدترین موج ناآرامی های ناشی از رویاروئی موافقان و مخالفان حضور پناهجویان در آلمان دست کم 11 نفر مجروح شدند.

درگیری موافقان و مخالفان حضور پناهجویان در آلمان، 11 نفر زخمی شدند

درگیری ها شنبه شب درحالی وارد هفتمین روز خود شد که بیش از 8 هزار نفر در پی فراخوان حامیان حقوق پناهجویان از یک سو و نیز درخواست طرفداران جناح راست افراطی و مهاجرستیز آلمان، از سوی دیگر، در شهر کمنیتس (Chemnitz) به خیابان آمده بودند.

این شهر ایالت زاکسن واقع در شرق آلمان از شنبه گذشته به کانون تظاهرات و اعتراض جناح راست افراطی بر ضدمهاجران و اتباع خارجی تبدیل گردیده است.

اعتراض ها پس از آن به اوج خود رسید که یک پناهجوی خارجی در ارتباط با قتل یک فرد آلمانی با ضربات چاقو در مظان اتهام نهاده شد.

حدود 4 هزار و پانصد نفر از افرادی که در تظاهرات شب گذشته شرکت داشتند به دعوت جنبش های محافظه کار و راست افراطی از جمله آلترناتیو برای آلمان، پگیدا، جریان مهاجر ستیز و مخالف سیاست های آنگلا مرکل صداعظم آلمان و نیز تشکیلات ضد اسلام به خیابان ها آمده بودند.

ناآرامی ها زمانی شروع شد که مردی 35 ساله، عضو یک باشگاه طرفداران راست افراطی، در جریان یک نزاع با ضربات چاقو کشته و باعث خشم طرفداران گروه های راست گرا در این کشور شد.

گروه های راست گرا ادعا می نمایند این فرد در حمله گروه های مهاجران به قتل رسیده است!

منبع: خبرگزاری مهر

به "درگیری موافقان و مخالفان حضور پناهجویان در آلمان، 11 نفر زخمی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درگیری موافقان و مخالفان حضور پناهجویان در آلمان، 11 نفر زخمی شدند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید