راهنمای خرید، معیار خرید یک شیرینی خوب، چیست؟

یکی از اقلام همیشگی خرید نوروز، شیرینی است که کام را شیرین و خلق ما را باز می نماید.

راهنمای خرید، معیار خرید یک شیرینی خوب، چیست؟
به گزارش خبرنگار ، با آمدن نوروز میل افراد به خورد شیرینی های متنوع دو چندان می گردد. همان شیرینی های رنگارنگ و هوس انگیزی که به اعتقاد بعضی خانواده ها باید همه ظروف شیرینی خانه را تا حد امکان پر و پیمان کند و تمامی انواع شیرینی های موجود در قنادی محل را در برگیرد.

یکی اینکه ماندگاری طولانی داشته باشد چون ضروری است دو تا سه هفته سالم و تازه باقی بماند به همین دلیل است که مردم برای خرید شیرینی عیدشان بیشتر سراغ شیرینی های خشک می روند و فراوری شیرینی خشک در قنادی ها به 75 درصد کل فراوریات شیرینی شان می رسد و دومین ویژگی شیرینی مناسب برای عید، ارزانی و سبکی آن است؛ چون تعداد زیادی مهمان در عید نوروز به یک خانه رفت و آمد می نمایند و صرفه با شیرینی های سبک و کوچک است که با خرید یک کیلوگرم از آنها بتوان از تعداد بیشتری مهمان پذیرایی کرد.

برای خرید شیرینی عید اول تصمیم بگیرید چه نوع شیرینی را دوست دارید و به ذائقه مهمانانتان هم خوش می آید. از طرف دیگر، باید بدانید که چه شیرینی هایی در بازار موجود است و مهم تر از همه بودجه ای که برای خرید شیرینی عید در نظر گرفته اید، چه قدر است.

به طور کلی می توانید شیرینی های عیدتان را از یکی از گروه های زیر و یا مخلوطی از آنها انتخاب کنید :

1- شیرینی های سنتی :

باقلوا، قطاب، پشمک، لوزپسته، لوزبادام، لوزنارگیل، کیک یزدی، نان برنجی، نان نارگیلی، حاجی بادام، سوهان آردی، سوهان عسلی، سوهان خانی، نان نخودچی، پا درازی، کلمپه، باسلوق، زبان، پاپیونی، نان خرمایی کرمانشاهی و کلوچه خرمایی

2- شیرینی های فانتزی :

گل محمدی (دانمارکی)، ناپلئونی، تارت ها، پای سیب و مافین شکلاتی

3- شکلات ها و آبنبات ها :

شکلات های فله ای و یا تخته ای، استاندارد و قابل اطمینان نیستند. اگر می خواهید شکلات و آبنبات را برای عید بخرید، به سراغ انواع بسته بندی شده بروید که علامت استاندارد و پروانه ساخت داشته باشند. مارک های معتبر و شناخته شده شکلات و آبنبات بهترین انتخاب ها هستند. به عقیده کارشناسان تغذیه شکلات های مغزدار به دلیل حجم کمتر شکلات و وجود مغزها و دانه های روغنی انتخاب مناسب تری هستند.

نگهداری شیرینی

گاهی وقتی برای عیددیدنی می روید، شیرینی های خشک یا تر روی میز پذیرایی ساعت ها به حال خود رها می شوند و گرد و غبار و یا حتی حشرات روی آنها می نشیند و شیرینی ها را آلوده می نماید.

برای برطرف این مشکل، ورقه های شفاف پلاستیکی در بازار است که می توانید چند متر بخرید و روی شیرینی ها را با آ ن بپوشید. با این کار هم شیرینی ها تمیز و تازه تر می مانند و هم ظرف شیرینی زیباتر به نظر می رسد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "راهنمای خرید، معیار خرید یک شیرینی خوب، چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای خرید، معیار خرید یک شیرینی خوب، چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید