رهبر کره شمالی احتمالا هفته آینده به روسیه می رود

پکن- خبرنگاران- تلویزیون دولتی ژاپن بیان نمود تحولات در ولادی وستوک روسیه و دیگر منابع خبری نشان می دهد احتمالا کیم جونگ اون رهبر کره شمالی برای ملاقات با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه، هفته آینده به این منطقه سفر خواهد کرد.

رهبر کره شمالی احتمالا هفته آینده به روسیه می رود

به گزارش خبرنگاران ان.اچ.کی روز پنجشنبه گزارش کرد دفتر ریاست جمهوری روسیه و منابع دیپلماتیک هم به این رسانه گفته اند مقاماتی از این دفتر و مقامات ارشد کره شمالی پیشتر در همین ماه از ولادی وستوک دیدن کرده اند.

این منابع گفته اند به دلیل سفر یک هیات خارجی به ولادی وستوک کلاس های دانشگاهی که پیش از این میزبان کنفرانس های بین المللی مهمی بوده است از روز 24 ماه آوریل به مدت دو روز معلق خواهند شد.

از سوی دیگر مشخص شده است ایر کوریو هواپیمایی دولتی کره شمالی، پروازی خارج از برنامه به مقصد ولادی وستوک در روز 23 ماه آوریل انجام خواهد داد.

قرار است پوتین برای شرکت در یک اجلاس بین المللی از روز 25 آوریل در پکن باشد ناظران معتقدند که سفر احتمالی کیم به روسیه ممکن است پیش از تاریخ مذکور صورت گیرد.

ناظران همچنین می گویند کیم خواهان تعمیق روابط با پوتین است که گفته کشورها باید کاهش تحریم ها بر کره شمالی را مد نظر قرار دهند.

این ناظران همچنین معتقدند که پوتین می خواهد روسیه در مذاکرات غیرهسته ای شدن کره شمالی نقش بیشتری را ایفا کند.

در صورتی که سفر رهبر کره شمالی به روسیه تحقق یابد این نخستین سفر کیم به روسیه خواهد بود.

**آساق**1904**

منبع: ایرنا

به "رهبر کره شمالی احتمالا هفته آینده به روسیه می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رهبر کره شمالی احتمالا هفته آینده به روسیه می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید