شانس بالای بوریس جانسون برای نخست وزیری انگلیس

نتایج تازه ترین نظرسنجی نشان می دهد وزیر خارجه سابق انگلیس بیشترین حمایت را از سوی اعضای حزب محافظه کار برای احراز سمت نخست وزیری در اختیار دارد.

شانس بالای بوریس جانسون برای نخست وزیری انگلیس

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، نظرسنجی موسسه یوگاو که روز آدینه منتشر شد حاکی است که بوریس جانسون وزیر خارجه سابق انگلیس انتخاب اصلی اعضای حزب محافظه کار برای جانشینی ترزا می نخست وزیر فعلی این کشور خواهد بود.

این نظرسنجی اضافه کرد: 39 درصد اعضای حزب محافظه کار انگلیس ترجیح می دهند بوریس حانسون را به عنوان نخست وزیر جدید انتخاب نمایند و دومینیک راب وزیر سابق امور برگزیت نیز با 13 درصد در رتبه دوم قرار گرفته است.

ترزا می روز پنجشنبه موافقت نموده است تا یک جدول زمانی برای کناره گیری از قدرت تا اوایل ماه ژوئن تنظیم کند. این در شرایطی است که 3 بار کوشش وی برای جلب حمایت نمایندگان مجلس انگلیس از توافق برگزیت با اتحادیه اروپا با شکست روبرو شده است.

با گذشت حدود 3 سال از برگزاری همه پرسی برگزیت در انگلیس هنوز معین نیست چه زمانی بریتانیا از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد. برگزیت به مهمترین و جدی ترین چالش سیاسی انگلیس پس از جنگ جهانی دوم تبدیل شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "شانس بالای بوریس جانسون برای نخست وزیری انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شانس بالای بوریس جانسون برای نخست وزیری انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید