شفافیت عملکرد ارگان ها اعتماد مردم به دولت را تقویت می نماید

رییس کمیسیون سیاستگذاری و پایش اتاق بازرگانی اصفهان گفت: اعمال سیاست های هر چند درست اقتصادی تا زمانی که جلوی فساد اقتصادی گرفته نشود موثر نبوده و حتی آثار سوء نیز خواهد داشت.

شفافیت عملکرد ارگان ها اعتماد مردم به دولت را تقویت می نماید

به گزارش خبرنگاران، مصطفی رناسی در در کمیسیون پایش اتاق بازرگانی، با اشاره به شروع دوردوم تحریم های آمریکا علیه ایران، اظهار کرد: با وجود اینکه تحریم ها محدودیت هایی را برای کشور به همراه دارد، اما به دلیل محدود شدن درآمدهای نفتی دولت و کاهش روابط تجاری با کشورهای مختلف، درصورت انتخاب استراتژی مناسب از سوی فعالان اقتصادی می توان به تقویت فراوری داخل امیدوار بود.

وی به سنگ اندازی های مختلف در راه فراورینمایندگان و صنعتگران اشاره نمود و اضافه نمود: اگر ایجاد اشتغال برای هر خانوار ایرانی بیش از پرداخت یارانه های مختلف از جمله یارانه سوخت در دستور کار دولت قرار گیرد، می تواند علاوه بر یاری به اقتصاد خانواده ها پیامدهای مثبت اجتماعی نیز به همراه داشته باشد.

نایب رییس اتاق بازرگانی اصفهان فساد را عفونت اقتصاد دانست و توضیح داد: اعمال سیاست های هر چند درست اقتصادی تا زمانی که جلوی فساد اقتصادی گرفته نگردد موثر نبوده و حتی آثار سوء نیز خواهد داشت و شفافیت در عملکرد تمام ارگان ها مزایای زیادی برای کشوردر پی داشته و موجب تقویت اعتماد مردم به دولت خواهد شد.

وی مطبوعات و رسانه ها را یکی از مهم ترین ابزار جلوگیری از فساد دانست و گفت: اگر رسانه ها به وظایف خود به خوبی عمل نمایند، ریشه بسیاری از فسادهای اقتصادی معین شده و می توان با جلوگیری از نقاط ضعف کشور به شفافیت و پالایش عملکرد افراد پرداخت.

رناسی با تاکید بر لزوم توجه دولت به اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه به ویژه در دوران تحریم، توجه به خرد جمعی و منافع ملی را از مهم ترین اقدامات کنونی دولت دانست.

رییس کمیسیون بهبود فضای کسب و کار اتاق بازرگانی اصفهان نیز در این نشست ثبات و اصلاح ساختار اقتصادی کشور را مرهون آرامش سیاسی دانست و گفت: احترام به نظرات مخالف و انتقادپذیری موجب آرامش سیاسی خواهد شد.

مرتضی بیشه فراگیری نهادهای خصوصی در کشور را لازمه نهادینه شدن دموکراسی دانست و اضافه نمود: بزرگ شدن بدنه دولت بن بست اقتصادی کشور بوده و ضروری است استراتژی های گذشته اصلاح گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شفافیت عملکرد ارگان ها اعتماد مردم به دولت را تقویت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شفافیت عملکرد ارگان ها اعتماد مردم به دولت را تقویت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید