شهرک ولیعصر(عج) درگیر کمبود امکانات

سیدمهدی حسینی - گرمی - خبرنگار:شهرک ولیعصر(عج) در فاصله کمتر از 3 کیلومتری شهر گرمی در راستا اردبیل واقع شده است.

شهرک ولیعصر(عج) درگیر کمبود امکانات

این منطقه به دلیل هموار بودن و داشتن چندین ویژگی منحصر به فرد، به عنوان چشم انداز توسعه شهر گرمی شناخته می گردد. اکثر کارشناسان هم گسترش شهر گرمی را منوط به توسعه همه جانبه شهرک ولیعصر می دانند و آینده این منطقه از شهرستان را روشن تصور می نمایند. براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال 1395، شهرک ولیعصر 1342 نفر جمعیت دارد.

قرارگیری بعضی از ادارات، مدارس ویژه، دانشگاه و مجتمع فرهنگی هنری، نزدیکی به منطقه گردشگری گیلارلو، ساخت مسکن مهر و چند مجتمع مسکونی دیگر در این شهرک و همچنین داشتن زمین هموار و مناسب برای توسعه و بعضی ویژگی های دیگر از نکات مثبت این شهرک به حساب می آیند. این ظرفیت ها در صورت فراهم شدن شرایط می توانند نویدبخش توسعه شهر گرمی در این منطقه باشند اما نه تنها پیشرفتی در این شهرک صورت نگرفته است، بلکه اهالی از وجود بعضی مسائل و فراهم نبودن امکانات و خدمات شهری نیز شاکی هستند.

  • بی توجهی به مطالبات شهری

مهدی ستوده از اهالی شهرک ولیعصر می گوید: بی توجهی مسئولان باعث شده است ما فکر کنیم این شهرک جزو مناطق شهر گرمی نیست چراکه به مسائل آن رسیدگی نمی نمایند. این شهرک یک خیابان ساحلی دارد که در فصل زمستان باتلاق می گردد و در فصل تابستان هم گرد و خاک به هوا بلند می نماید و ساکنان را آزار می دهد.

یاسر نظمی دیگر شهرک نشین عنوان می نماید: فاضلاب چند سال است که به معضلی جدی تبدیل شده و مسئولان در مورد حل آن فقط وعده می دهند. از آنها انتظار داریم با برنامه ریزی و همت، مسائل ما را حل نمایند و دردسرهای اهالی این شهرک را فراموش ننمایند. احد تیزچنگ هم معتقد است که در صورت توجه به این منطقه و با پایه ریزی یک شهر جدید که از اصول استاندارد شهرسازی برخوردار است، می توان آینده شهر گرمی توسعه یافته را در آن ترسیم کرد. او تاکید می نماید: ساکنان شهرک ولیعصر که پیش تر مسئولان آن را چشم توسعه گرمی قلمداد می کردند، این روزها با مسائلی همچون نبود راه مناسب برای کنترل آب های سطحی و همچنین دفع فاضلاب روبه رو هستند. این امر به ایجاد مسائل بهداشتی و زیست محیطی برای ساکنان این منطقه تبدیل شده است.

  • مسائل تامین اعتبار

در پیگیری نقدها مطرح شده از سوی ساکنان شهرک ولیعصر از شهردار گرمی در مورد نبود زیرساخت ها و ارائه نشدن خدمات شهری، وی تامین نشدن اعتبارات را از مهم ترین دلایل به وجود آمدن مسائل برای اهالی عنوان می نماید و می گوید: با توجه به میزان کم اعتبارات تخصیص یافته و نبود درآمد برای شهرداری، آن گونه که باید نمی توانیم به مسائل رسیدگی کنیم. بخشعلی کامرانی ادامه می دهد: در ماه های گذشته، جدول گذاری 2 راستا اصلی این منطقه را انجام داده و تقریبا در بیش از 10 کوچه اقدام به شن ریزی نموده ایم. در زمینه زیباسازی هم بلوار مرکزی شهرک درختکاری و جدول ها رنگ آمیزی شده اند.

وی عنوان می نماید: تسطیح تمام کوچه های مشکل دار شهرک صورت گرفته است و مرمت و لکه گیری خیابان های اصلی آن توسط اکیپ آسفالت در آینده نزدیک انجام می گردد. شهردار گرمی تاکید می نماید: برای عمران و بهسازی معابر شهرک ولیعصر گام های اساسی خواهیم برداشت و برای آینده این منطقه نیز با مطالعه کارشناسان پروژه های عمرانی در نظر گرفته ایم.

  • کوشش برای حل مشکل فاضلاب

رئیس اداره آب و فاضلاب شهری گرمی هم به نبود اعتبار کافی برای اجرای شبکه فاضلاب شهرک ولیعصر اشاره و عنوان می نماید: در کوشش هستیم با روش هایی که به بودجه کم احتیاج دارد، برای اجرای شبکه فاضلاب این منطقه از شهر اقدام کنیم. اکبر همایون می گوید: کل شبکه 15 کیلومتر است که تاکنون 3 کیلومتر را اجرا نموده ایم و امسال هم اجرای 3 کیلومتر دیگر در دستور کار واقع شده است. وی تاکید می نماید: مهم ترین دلیل، تاخیر در تامین اعتبارات است. البته بودجه برای اجرایی کردن 3 کیلومتر در امسال به یاری نماینده گرمی در مجلس شورای اسلامی از محل اعتبارات ملی تامین شده است و امیدواریم با عنایت و رایزنی مسئولان استانی این مشکل را به زودی برطرف کنیم.

منبع: همشهری آنلاین

به "شهرک ولیعصر(عج) درگیر کمبود امکانات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهرک ولیعصر(عج) درگیر کمبود امکانات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید