صدور اعتبارنامه 10 ساله برای منازل روستایی سرخس

به گزارش خبرنگاران، غلامرضا رحمتی زاده اظهارکرد: طبق برنامه ریزی انجام گردیده در راستای بهره مندی محرومان از موقوفات حضرت رضا(ع) و با موافقت تولیت آستان قدس رضوی در جریان سفر به شهرستان سرخس، عملیات صدور اعتبارنامه رسمی عرصه صاحبان ساختمان های احداثی در اراضی روستایی سرخس شروع گردیده است.

صدور اعتبارنامه 10 ساله برای منازل روستایی سرخس

وی اضافه کرد: از ابتدای اجرای این طرح 12500 منزل روستایی نقشه برداری و تاکنون نقشه بیش از 8000 واحد مسکونی روستایی ترسیم و برای تعداد 2300 فقره اعتبارنامه تنظیم گردیده است که با توجه به حجم پروژه عملیات نقشه برداری اراضی روستایی شهرستان سرخس، این پروژه توسط نقشه برداران حوزه این معاونت با همکاری دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) انجام گردیده است.

رحمتی زاده در ادامه گفت: بر اساس این طرح آستان قدس رضوی بدون دریافت حق تقدیمی و تنها با پرداخت اجاره بها طی دوره های 10 ساله برای منازل روستایی شهرستان سرخس، اعتبارنامه صادر می نماید.

معاون املاک و اراضی آستان قدس رضوی توضیح داد: مردم روستاهای شهرستان سرخس قادر به پرداخت حقوق موقوفه برای دریافت اعتبارنامه رسمی خود نبودند که در راستای پیشگیری از مهاجرت اهالی روستاها با مساعدت تولیت آستان قدس رضوی برای عرصه منازل روستایی شهرستان سرخس بدون حق تقدیمی اعتبارنامه رسمی عرصه صادر می گردد.

رحمتی زاده با اشاره به بازخوردهای خوب این طرح اظهار کرد: اهالی روستاهایی که تاکنون موفق به دریافت اعتبارنامه نگردیده اند می توانند از طریق مدیریت املاک و اراضی آستان قدس رضوی در شهرستان سرخس از مزایای این طرح بهره مند شوند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "صدور اعتبارنامه 10 ساله برای منازل روستایی سرخس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور اعتبارنامه 10 ساله برای منازل روستایی سرخس"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید