قاسمی: از هیچ منبع موثقی در دولت فرانسه خبر محدودیت سفر دیپلمات هایشان را دریافت نکرده ایم

سخنگوی وزارت خارجه با بیان این که روابط ایران و اروپا مخالفان و دشمنانی دارد که باید هوشیار بود، گفت: از هیچ منبع موثقی در دولت فرانسه خبر محدودیت سفر دیپلمات هایشان را دریافت نکرده ایم.

قاسمی: از هیچ منبع موثقی در دولت فرانسه خبر محدودیت سفر دیپلمات هایشان را دریافت نکرده ایم

به گزارش خبرنگاران، بهرام قاسمی در پاسخ به پرسش خبرنگاران در خصوص ادعای مطرح گردیده توسط یکی از خبرگزاری های خارجی مبنی بر این که دولت فرانسه سفرهای غیر ضروری دیپلمات های خود به ایران را محدود نموده است، گفت: من در هیچ جا و از هیچ منبع موثقی از سوی دولت فرانسه چنین اخباری را دریافت ننموده ام و اصولا هم هیچ گونه ضرورت و دلیلی برای اخذ چنین تصمیمی توسط وزارت خارجه فرانسه نمی بینم.

وی اضافه نمود: البته می دانم که روابط ایران و اروپا و به خصوص ایران و فرانسه بدخواهان و معاندینی دارد که گاهی در یک اقدام روانی سعی بر اثر گذاری منفی بر این روابط داشته و دارند و باید همواره در قبال این نوع تحرکات هوشیاری لازم را دارا بود. از سوی دیگر اصولا سفرهای دیپلماتیک در حیطه اختیارات دولت هاست که می توانند به دیپلمات های خود اجازه انجام ماموریتی را بدهند یا ندهند؛ بنابراین این ادعای مطرح گردیده در برخی از رسانه ها در این برهه از زمان جای تامل دارد.

ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "قاسمی: از هیچ منبع موثقی در دولت فرانسه خبر محدودیت سفر دیپلمات هایشان را دریافت نکرده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قاسمی: از هیچ منبع موثقی در دولت فرانسه خبر محدودیت سفر دیپلمات هایشان را دریافت نکرده ایم"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید