مجله هندی : نفت ایران اولویت اول هند در سیاست خارجی است

به گزارش وبلاگ برنامه ها، تهران - خبرنگاران - مجله سیتزین هند در مطلبی نوشت، با توجه به انتخابات سراسری که در هند جریان دارد، دولت نارندرا مؤدی هم بیشتر بر سیاست خارجه متمرکز است و موضوع نفت ایران و معافیت از تحریم های یک جانبه آمریکا اولویت اول شده است.

مجله هندی : نفت ایران اولویت اول هند در سیاست خارجی است

به گزارش روز شنبه وبلاگ برنامه ها، این مجله هندی افزوده است ، مؤدی نخست وزیر هند که درصدد پیروزی در انتخابات سراسری و بدست آوردن ریاست کابینه برای چهار سال دوم است، بیشتر بر سیاست خارجه تا سیاست داخلی متمرکز است.

بر اساس گزارش تحلیلی سیتزین، در حال حاضر دولت هند در حوزه سیاست خارجه بر دو اولویت اصلی از جمله تحریم های آمریکا علیه نفت ایران و تحریم های آمریکا علیه کشورهایی که خریدار تجهیزات دفاعی روسیه از جمله اس 400 هستند مشغول به کار است.

با خروج دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از برجام و بازگشت تحریم ها علیه ایران، وزارت خارجه هند در بیانیه ای تاکید نمود، مسئله هسته ای ایران باید به وسیله گفت و گو و بر اساس احترام به حق ایران برای استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای حل گردد و همچنین جامعه بین الملل نیز تا کنون تمام فعالیت های صلح آمیز هسته ای ایران را تاکید نموده است.

کیپرا فابیان دیپلمات سابق وزارت خارجه هند بر این باور است، همانطور که دولت هند توانست تا حدودی آمریکا را برای اعمال نکردن تحریم علیه هند برای نقض قانون این کشور برای خرید سیستم دفاعی اس 400 از روسیه متقاعد کند، می تواند این پروژه را در راضی کردن آمریکا برای تمدید معافیت واردات نفت از ایران نیز انجام دهد.

بر اساس بیانیه اخیر کاخ سفید، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تصمیم گرفته است معافیت مشتریان نفت ایران را از اجرای تحریم های نفتی علیه ایران تمدید نکند.

این تصمیم آمریکا مورد انتقاد چین و هند قرار گرفته و به نظر می رسد بر تعداد کشورهای معترض به این رویکرد افزوده خواهد شد.

کاخ سفید در بیانیه خود تاکید نموده است که این تصمیم را با هدف به صفر رساندن صادرات نفت ایران و قطع دسترسی ایران به منبع اصلی درآمد خود اتخاذ نموده است.

آساق**9473**1104**

منبع: ایرنا

به "مجله هندی : نفت ایران اولویت اول هند در سیاست خارجی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجله هندی : نفت ایران اولویت اول هند در سیاست خارجی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید