مشکلات انتقال کالا بین ایران و افغانستان برطرف گردد

به گزارش خبرنگاران، عبدالبصیر سالنگی یکشنبه شب در جلسه نشست والی ولایت فراه افغانستان با تجار بخش خصوصی خراسان جنوبی در بیرجند اظهار کرد: خراسان جنوبی دارای ظرفیت های بالایی برای تجارت است.

مشکلات انتقال کالا بین ایران و افغانستان برطرف گردد

والی ولایت فراه افغانستان با اشاره به مرز ماهیرود خراسان جنوبی اعلام کرد: این مرز نشان دهنده آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای تجارت با جمهوری افغانستان است.

سالنگی ادامه داد: بعد از برگشت به کشور افغاسنتان آمادگی داریم زمینه انتقال کالاهایی که دارای ظرفیت بالای بازرگانی است را فراهم کنیم.

وی اضافه نمود: در حال حاضر روزانه 160 ماشین کالا از افغانستان به ایران انتقال می یابد که بنا به پیشنهاد تجار باید به 300 تا 400 کامیون افزایش یابد.

والی ولایت فراه افغانستان با اشاره به اهمیت کیفیت کالاها اعلام کرد: امروز جنس های کشور های چین و پاکستان کیفیت خود را از دست داده اند و بازار خوبی ندارد.

سالنگی گفت: مردم در بازار به دنبال مارک و برندهای با کیفیت می روند بنابراین نباید اجناس بی کیفیت به فروش برسد.

وی اظهار کرد: باید ایران و افغانستان برای عرضه مواد و سوخت با کیفیت کوشش نمایند.

والی ولایت فراه افغانستان با بیان اینکه باید مشکلات خروج کالا برطرف گردد، اضافه نمود: تکنولوژی های روز جهان بستر ارتباطی را آسان نموده و تنها با یک تلفن می توان مشکلات را برطرف کرد.

سالنگی با تاکید بر اینکه باید بن بست انتقال کالا از طرف دو کشور آنالیز گردد، گفت: سرکنسولگری ایران در افغانستان مشکلات را برطرف کند.

وی با بیان اینکه باید زمینه ساز تبادل افکار با جمهوری اسلامی ایران باشیم، یادآور شد: برای تمام کالاهای ایران زمینه بازار در افغانستان است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "مشکلات انتقال کالا بین ایران و افغانستان برطرف گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشکلات انتقال کالا بین ایران و افغانستان برطرف گردد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید