منطقه آزاد انزلی از ظرفیت بالایی در حوزه دانش بنیان برخوردار است

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: زیرساخت های مناسبی در حوزه های مختلف به ویژه در زمینه دانش بنیان در منطقه آزاد انزلی ایجاد شده است.

منطقه آزاد انزلی از ظرفیت بالایی در حوزه دانش بنیان برخوردار است

به گزارش خبرنگاران، سورنا ستاری امروز در حاشیه مراسم شروع عملیات اجرایی احداث مرکز نوآوری و رشد فناوری انرژی در منطقه آزاد انزلی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خوشبختانه زیرساخت های مناسبی در حوزه های مختلف به ویژه در زمینه دانش بنیان در این منطقه ساخته شده و هم در حال احداث است و ظرفیت ها و امکاناتی که موجبات حضور تعداد زیادی از شرکت های دانش بنیان و استارت آپ های بزرگ کشور را برای فعالیت در این منطقه شده است.

وی با ابراز خرسندی نسبت به حضور خود در منطقه آزاد انزلی و استان گیلان، گفت: این استان از استان های مهم کشور در حوزه اقتصاد دانش بنیان کشور است و منطقه آزاد انزلی از ظرفیت بالایی در حوزه دانش بنیان برخوردار است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به توجه معاونت علمی نسبت به بهره برداری از امکانات زیرساختی مناسب منطقه آزاد انزلی در حوزه اقتصاد دانش بنیان، اشاره و توضیح داد: سابقه تمدنی، غنای فرهنگی، نیروی انسانی قوی، تحصیلکرده و متخصص در عرصه کارآفرینی و وجود موسسات علمی- دانشگاهی، دانشجویان و فعالین عرصه دانش بنیان و استارت آپ ها، از ظرفیت های قابل توجه استان گیلان جهت اجرای طرح های اقتصاد دانش بنیان است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه در صورت فراهم کردن فضای لازم، استان گیلان از جهش مناسبی در حوزه اقتصاد دانش بنیان در سطح کشور برخوردار خواهد بود، اعلام نمود: عملکرد منطقه آزاد انزلی در حوزه های زیست محیطی و عدم به کارگیری صنایع آلاینده محیط زیست قابل تقدیر است و موضوعی که در نگرش و عملکرد استانداری و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در سطح استان و منطقه قابل مشاهده است، آن است که دانش خلق ثروت می نماید.

ستاری با بیان اینکه مرکز نوآوری انرژی منطقه آزاد انزلی در همین راستا ایجاد می گردد، تاکید نمود: وجود صنایع دانش بنیان فعال و تحرک خوب این منطقه در حوزه های اقتصاد دانش بنیان عملکردی بسیار مناسب است و امیدوارم چنین سیاست های راهبردی در این منطقه تداوم و گسترش یافته به حدی که استان گیلان در زمینه اقتصاد دانش بنیان به رشد قابل توجهی دست یابد.

وی در خصوص برنامه اصلی معاونت علمی در حوزه شرکت های دانش بنیان، اظهار کرد: اجرای قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان که بر اساس آن 130 خدمت به این شرکت ها ارائه می گردد، مهمترین برنامه این معاونت است و امیدوارم چتر حمایتی این قانون در سرتاسر کشور ازجمله منطقه آزاد انزلی به خوبی و به صورت کامل گسترش یافته و زمینه توسعه فعالین این حوزه فراهم گردد.

به گزارش خبرنگاران، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با همراهی مدیرعامل سازمان و استاندار گیلان و مسئولین استانی و کشوری از واحد فراوریی دانش بنیان فراوری محصولات آرایشی از حلزون، شرکت فراوریی صادر کننده و کارآفرین نمونه حوزه پوشاک کشور، شرکت فراوریکننده دیاگ خودرو که با سرمایه گذاری مشترک ایرانی و کره جنوبی و بزرگترین آکواریوم و پارک خزندگان کشور با سرمایه گذاری خارجی در منطقه آزاد انزلی و موج شکن بندر کاسپین بازدید به عمل آورد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "منطقه آزاد انزلی از ظرفیت بالایی در حوزه دانش بنیان برخوردار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منطقه آزاد انزلی از ظرفیت بالایی در حوزه دانش بنیان برخوردار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید