نظام صنفی هنرمندان می تواند مشکلات آنها را حل نماید

مدیرعامل خانه هنرمندان گفت: امیدواریم نظام صنفی هنرمندان که می تواند بسیاری از مشکلات هنرمندان را حل نماید، هر چه سریع تر ایجاد گردد.

نظام صنفی هنرمندان می تواند مشکلات آنها را حل نماید

به گزارش خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان، مجید رجبی معمار، در نشست مدیران روابط عمومی انجمن های هنری با اشاره به ایجاد نظام صنفی هنرمندان گفت: خانه هنرمندان ایران در سال های اخیر با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال ایجاد نظام صنفی هنرمندان است. خوشبختانه با همکاری خوب کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، اقدامات مثبتی انجام شده است و امیدوارم ایجاد این نظام صنفی که می تواند بسیاری از مشکلات هنرمندان و انجمن های هنری را حل نماید، هرچه سریع تر ایجاد گردد.

به گفته او، با ایجاد این نظام صنفی، بخش عمده ای از مسائل هنرمندان به خود هنرمندان طبق قانون واگذار می گردد و آنها می توانند مسائل خود را بیرون از دشواری موجود حل نمایند.

مدیرعامل خانه هنرمندان ایران با اشاره به فرا رسیدن بیستمین سالگرد تاسیس خانه هنرمندان ایران بیان نمود: سال آینده بیستمین سال تاسیس خانه هنرمندان ایران است، بنا داریم با توجه به این موضوع، مجموعه برنامه های مختلفی برگزار کنیم. تاسیس خانه هنرمندان ایران صرفاً ایجاد یک ساختمان نبود، بلکه لحظه مهمی در بین جامعه هنری بود، چراکه هنرمندان از رشته های مختلف هنری، در کنار یکدیگر جمع شدند و به ضرورت همکاری با یکدیگر پی بردند، در واقع تاسیس خانه هنرمندان ایران نتیجه این نزدیکی و اتحاد میان هنرمندان بود.

مدیرعامل خانه هنرمندان ایران به ضرورت همکاری بیشتر میان انجمن ها و خانه های هنری با یکدیگر اشاره نمود و اضافه نمود: برگزاری چنین نشستی میان مسئولان روابط عمومی انجمن ها و خانه های هنری می تواند فرصت خوبی برای همکاری بیشتر و آشنایی با فعالیت یکدیگر باشد. هریک از این انجمن ها و خانه ها می توانند از تجربیات یکدیگر برای برگزاری بهتر برنامه ها و رویدادهای مختلف هنری استفاده نمایند. خانه هنرمندان ایران نیز از تمام ظرفیت خود برای نزدیکی بیشتر انجمن ها به یکدیگر و کمک و همکاری با آنها استفاده خواهد نمود، امیدوارم برگزاری این نشست آغازی برای برگزاری منظم نشست های دیگر در جهت هم اندیشی و همکاری مسئولان روابط عمومی انجمن های مختلف هنری باشد.

مونا رحمانی- مدیر روابط عمومی و امور بین الملل خانه هنرمندان ایران- نیز ضمن تاکید بر اهمیت نقش روابط عمومی بر فعالیت های مرتبط با آن در انجمن های هنری گفت: بی شک روابط عمومی امروز در انجمن های هنری و برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری، نقش بسیار پررنگی دارد که نمی توان آن را نادیده گرفت. متاسفانه روابط عمومی در حوزه فرهنگ و هنر با مشکلاتی همراه است که برگزاری نشست هایی از این دست، می تواند گام های موثری در جهت حل این مشکلات باشد.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود بیان نمود: خانه هنرمندان ایران بنا دارد برای ارتباط نزدیک با انجمن های هنری، مجموعه نشست هایی را با مدیران روابط عمومی انجمن ها برگزار کند تا به صورت تخصصی فعالیت روابط عمومی در حوزه فرهنگ و هنر معین و بکار گرفته گردد.

در این نشست مدیران و نمایندگان روابط عمومی انجمن ها و خانه های هنری نیز هریک به بیان دیدگاه ها و مشکلات خود در زمینه نقش فعالیت روابط عمومی در حوزه فرهنگ و هنر پرداختند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نظام صنفی هنرمندان می تواند مشکلات آنها را حل نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظام صنفی هنرمندان می تواند مشکلات آنها را حل نماید"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید