نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران برگزار می گردد

به گزارش وبلاگ برنامه ها به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، همانند سال گذشته نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران، در سیزده بخش موضوعی نفت و پتروشیمی، برق، الکترونیک و نرم افزار، عمران و ساختمان، مکانیک، شیمی و متالوژی، کشاورزی و محیط زیست، فیزیک پایه، تجهیزات عمومی آزمایشگاهی، مواد آزمایشگاهی، مهندسی پزشکی و زیست مواد، تجهیزات تست و آزمون صنعتی و خدمات کالیبراسیون برگزار می گردد.

نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران برگزار می گردد

پیمان صالحی، معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به چگونگی روند برگزاری این نمایشگاه و قوانین مربوطه اظهار کرد: حضور قطعی ثبت نام نمایندگان در نمایشگاه پس از تأیید فنی محصولات آن ها و محرز شدن نقش آنان در بومی سازی و دستیابی به فناوری ساخت و یا فراوری محصولات امکان پذیر خواهد بود.

وی اضافه کرد: محصولات نیز مطابق سال های قبل با دو سنجه سطح فناوری ذاتی و میزان بومی سازی، ارزیابی و سطح بندی می شوند و شرکت ها می توانند دستورالعمل ارزیابی فنی محصولات را در سایت نمایشگاه مشاهده نمایند.

معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی در خصوص حمایت های این نمایشگاه اضافه کرد: معاونت علمی و فناوری در کنار کارهای فرهنگ ساز و ترویجی در حوزه اقتصاد دانش بنیان مانند برگزاری جشنواره ایران ساخت کار تحریک تقاضا و ایجاد بازار نیز انجام می دهد.

وی گفت: در راستای حمایت از فراورینمایندگان و فناوران داخلی از 10 تا 50 درصد قیمت محصولات خریداری گردیده توسط مراکز علمی و پژوهشی دولتی را، بر اساس آیین نامه سطح بندی، به عنوان کمک بلاعوض پرداخت می کند، همانند دوره های گذشته، حمایت ها از فناوری های سطح اول تا سوم صورت می گیرد.

معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری با اشاره به یکی از دغدغه های معاونت در خصوص برگزاری نمایشگاه، گفت: ارائه تسهیلاتی برای خریداران بخش خصوصی و ایجاد یک بستر دائمی برای همرسانی عرضه و تقاضا در طول سال، فارغ از برگزاری نمایشگاه همواره یکی از دغدغه های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بوده است. لذا به منظور ایجاد مجرای جدید توسعه بازار محصولات، صندوق توسعه فناوری نانو به عنوان کارگزار مالی نمایشگاه، با حمایت معاونت علمی و فناوری، طرح فروش بدون یارانه را شروع نموده است.

به گزارش مهر، در دوره پنجم نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران که اردیبهشت ماه سال 1396 برگزار گردید، 370 شرکت بیش از 9500 مدل-محصول را عرضه کردند که منجر به فروش قطعی 58 میلیارد تومان گردیده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید