نمایش بزرگ ترین مجموعه آثار داوینچی

اثر انگشت لئوناردو داوینچی و طراحی اولیه بعضی از مشهورترین آثار این هنرمند از جمله آثار بزرگ ترین مجموعه آثار هنری او هستند که در کاخ باکینگهام برای عموم به نمایش گذاشته می شوند.

نمایش بزرگ ترین مجموعه آثار داوینچی

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، بزرگ ترین مجموعه آثار داوینچی با عنوان لئوناردو داوینچی: زندگی هنری شامل بیش از 200 اثر هنری از این هنرمند دوره رنسانس از روز آدینه در گالری ملکه به نمایش گذاشته شده است.

مارتین کلایتون مدیر این نمایشگاه و مسئول تابلوهای نقاشی مجموعه سلطنتی تراست اعلام کرد: این تابلوها و طراحی ها نشان دهنده این حقیقت است که داوینچی یک مجسمه ساز، معمار، مهندس و یک دانشمند قهار بوده است.

از مهم ترین آثار این مجموعه می توان به دو پرتره که تنها پرتره های موجود از لئوناردو داوینچی هستند، اشاره نمود. یکی از دو پرتره موجود اخیرا برای اولین بار به نمایش عمومی گذاشته شده است.

در قالب این نمایشگاه طراحی های اولیه آثاری همچون شام آخر و سالواتور موندی - که رکورد گران قیمت ترین تابلو نقاشی را با قیمت 450 میلیون دلار در سال 2017 از آن خود کرد - به نمایش گذاشته خواهند شد.

طراحی های دست مربوط به تابلو نقاشی نیایش مغان از دیگر آثار نمایشی این نمایشگاه محسوب می گردد.

کلایتون همچنین اعلام کرد: داوینچی بر این حقیقت واقف بود که این تابلوهای نقاشی و طراحی ها، تنها آثاری هستند که از یک عمر دستاورد این هنرمند به جای می مانند، بنابراین اگر قصد دارید لئوناردو داوینچی را بشناسید تابلوهای نقاشی او بهترین روش برای این هدف است. این نمایشگاه تصویری جامع از لئوناردو داوینچی به بازدیدکنندگان ارائه می دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نمایش بزرگ ترین مجموعه آثار داوینچی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایش بزرگ ترین مجموعه آثار داوینچی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید