هواوی مشغول توسعه جایگزین سیستم عامل اندروید نیست

در چند ماه اخیر، شایعات زیادی در مورد احتمال توسعه یک سیستم عامل جدید توسط شرکت هواوی منتشر گردیده است. اما روز گذشته، بعد از معرفی رسمی EMUI 9.0 که مبتنی بر اندروید 9 است، رییس بخش نرم افزار این شرکت گفت که آن ها هیچ برنامه ای برای توسعه جایگزین سیستم عامل اندروید ندارند.

هواوی مشغول توسعه جایگزین سیستم عامل اندروید نیست

با توجه به اینکه این شرکت همین الان به صورت فعالانه درگیر توسعه EMUI است، این مقام ارشد اعلام نموده که خلق یک سیستم عامل جدید، کار چندان سختی برای آن ها محسوب نمی شود. با این حال، هواوی به خوبی می داند که بخش زیادی از موفقیت سیستم عامل ها، به تنوع اکوسیستم اپلیکیشن های مربوط به آن برمی شود. زیرا سابقه اندروید، همانند iOS اپل، به سال ها پیش برمی شود و به همین خاطر میلیون ها اپلیکیشن متنوع برای این پتلتفرم های مختلف توسعه یافته است. در همین زمینه می توانیم به سیستم عامل تایزن توسعه یافته از طرف سامسونگ اشاره کنیم که به دلیل عدم وجود اپلیکیشن های متنوع، با شکست روبرو شد. مایکروسافت هم با توسعه ویندوز فون و ویندوز 10 موبایل به خوبی متوجه این موضوع شد. با این حال، مسائل مربوط به توسعه سیستم عامل جدید، محدود به عدم تنوع اپلیکیشن ها نیست.

علاوه بر این موضوع، هواوی برای بهره گیری از یک سیستم عامل جدید، باید تعداد زیادی قرارداد همکاری با شرکت های دیگر و حتی شرکت های مخابراتی که قصد فروش این گوشی ها را دارند، امضا کند. در نهایت، هرچند ایجاد یک سیستم عامل جدید به هواوی این اجازه را می دهد که کنترل بیشتری بر نرم افزار گوشی های خود داشته باشد، اما از لحاظ تجاری چنین اقدامی اصلا منطقی نیست.

منبع: Phone Arena

منبع: دیجیکالا مگ

به "هواوی مشغول توسعه جایگزین سیستم عامل اندروید نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هواوی مشغول توسعه جایگزین سیستم عامل اندروید نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید