واکنش مالک تراکتورسازی به تشویق کاشیما در یادگار

به گزارش وبلاگ برنامه ها، مالک باشگاه تراکتورسازی اعتقاد دارد توجه بیش از حد به پرسپولیس و ملی قلمداد کردن صعود این تیم به فینال لیگ قهرمانان آسیا باعث شد تا حاشیه ها زیاد گردد.

واکنش مالک تراکتورسازی به تشویق کاشیما در یادگار

به گزارش خبرنگاران، محمدرضا زنوزی، مالک باشگاه تراکتورسازی در گفت وگو با ورزش سه درباره تشویق تیم کاشیما آنتلرز در بازی تراکتورسازی - ذوب آهن از سوی هواداران تیم تبریزی عنوان نمود: این مساله ای است که باید به طور مفصل درباره اش صحبت کنیم. من فکر می کنم به صورت خاص این که نه فقط در تبریز که در برخی استادیوم های دیگر هم شاهد تشویق تیم کاشیما آنتلرز بودیم، بیش از حد توجه نشان دادن به پرسپولیس و ملی قلمداد کردن این مسابقه بود. اگر چه این مسابقه سمت و سوی ملی دارد اما در نهایت یک افتخار باشگاهی محسوب می گردد و این که شما همه هواداران فوتبال را مجبور کنی که از صعود پرسپولیس به فینال خوش شان بیاید، اتفاق درستی نیست.

وی ادامه داد: من یک نکته را اشاره می کنم. اگر این موفقیتی که برای پرسپولیس حاصل شد، در دوره های بعدی لیگ قهرمانان آسیا برای سایر تیم ها هم اتفاق بیفتد و حمایت ها این گونه نباشد، معین می گردد از مرجع بی طرفانه وصرفا یک موفقیت فوتبالی بوده است. اما اگر حمایت ها برای سایر تیم ها رخ ندهد، هواداران فوتبال تصور می نمایند بی عدالتی و تبعیض اتفاق افتاده است که این مساله به اثبات می رسد. من به عنوان یک فعال در فوتبال که هوادار تراکتورسازی هم هستم منتظرم ببینم در آینده چه اتفاقاتی پیرامون این موضوع رخ می دهد.

زنوزی که حرف های زیادی درباره موضوع حمایت از پرسپولیس تا رسیدن به فینال لیگ قهرمانان آسیا دارد، در بخش دیگری از صحبت هایش عنوان نمود: مثال من در این باره استادیوم آزادی است. شما دیدید که وزارت ورزش در عرض 3 تا 4 هفته نواقصی که چندین دهه وجود داشت را رفع کرد و این به خاطر این بود که شاید میزبانی فینال لیگ قهرمانان از ما گرفته می شد. از روز گذشته که بازی فینال آسیا با شکوه خاصی برگزار گردید، به این مساله فکر می کنم که چرا برای سایر استادیوم ها چنین اتفاقی نمی افتد؟ آیا استادیوم یادگار امام تبریز احتیاج به بهسازی ندارد؟ استادیوم های زیادی در ایران هست که باید به شرایط آنها از نظر سازه و زمین رسیدگی گردد، استادیوم کرمان، استادیوم تختی تهران، استادیوم نساجی و ... آیا اینها احتیاج به ترمیم و بازسازی ندارند؟ اگر ما صحبت از عدالت می کنیم و وزارت ورزش برای همه ورزش ایران است این کارگاه های ساختمانی را باید به همه استادیوم ها بفرستد و حداقل برای تیم های لیگ برتری این شرایط انجام گردد.

او خطاب به وزیر ورزش حرف های جالب دیگری هم بر زبان آورد: ای کاش تیم ملی هم همینطور مثل پرسپولیس حمایت می شد. تیم ملی برای همه مردم ایران است و غرور ملی ما در تیم ملی قرار گرفته است. چرا باید با حمایت همه جانبه از یک قشر و گروه خاص موجب نارضایتی عموم بشویم؟ آقای وزیر! شما ناخواسته با خوشحالی یک قشر باعث نارضایتی عموم مردم و گروهی بزرگ می شوید. شما مسئول کل ورزش کشور هستید و این برای جنابعالی جالب نیست.

زنوزی با اشاره به وزیر ورزش یک پیشنهاد معین به او می دهد: آقای وزیر ورزش، وزیر همه ورزش ایران است. فدراسیون فوتبال نیز همین طور. نباید توجهات و علایق صرفا به یک سمت خاص باشد. پیشنهاد من این است که با در دستور کار قرار دادن مسائلی که اعلام کردم مسئولان ورزش شائبه های موجود را از خودشان دور نمایند. ضمن این که برای ما خوب نیست که بگویند اصلاحات ایجاد شده در استادیوم آزادی و تغییرات با فشار فیفا و ای اف سی بوده است. ما خودمان باید دلمان برای وضعیت باشگاهی بسوزد و دست به کار شویم و برای بهسازی استادیوم ها اقدام کنیم.

مالک هواپیمایی آتا همچنین گفت: ما همواره بدون هیچ چشمداشتی هواپیمای اختصاصی در اختیار تیم ملی گذاشتیم و با این کار سعی کردیم خدمتی به تیم ملی عزیزمان انجام دهیم اما برخی آدم هایی که فوتبالی هم هستند و البته قسمتی از جامعه هواداری در تیم های رقیب را تشکیل می دهند و نام بزرگی هم دارند هر جا نشستند، گفتند به واسطه کاری که ما برای تیم ملی انجام دادیم، همه چیز از سوی فدراسیون برای قهرمانی تراکتورسازی در لیگ برتر مهیا شده است و فدراسیون می خواهد سال جاری تراکتور را قهرمان کند. این حرف ناجوانمردانه ترین صحبتی است که می گردد درباره ما زد.

مالک تراکتورسازی در ادامه اعلام کرد: بنده هیچ نیتی جز خدمت به تیم ملی نداشتم. در این شرایط انتظار ما این بود که فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش بابت عکسی که در فضای مجازی منتشر شد و گفتند ما با این کار می خواهیم ارتباطات مخفیانه ای با مسئولان ورزش داشته باشیم، واکنشی نشان دهند اما هیچ اتفاقی نیفتاد و در نهایت خود ما مجبور شدیم نسبت به این مساله واکنش داشته و بیانیه ای را منتشر کنیم. من یک سرباز ملی هستم و هر کاری از دستم بربیاید برای خدمت به مملکتم انجام می دهم اما با این جوی که علیه من و تراکتورسازی راه انداختند، فعلا صلاح نمی دانم با فدراسیون فوتبال ادامه همکاری داشته باشم. ما نه دنبال تبلیغات بودیم و نه مساله دیگری. صرفا به خاطر تیم ملی و این که مردم را خوشحال کنیم جلو آمدیم اما شرایط این گونه رقم خورد.

زنوزی همچنین گفت: من فعلا به این نتیجه رسیدم برای این که بحث ها ادامه نداشته باشد و خاطر برخی افراد پریشان نگردد، موضوع در اختیار گذاشتن هواپیما برای تیم ملی را منتفی کنم. با وجود این که فدراسیون برای دادن هواپیما درخواست داده اما من گفته ام فعلا هواپیما در اختیار تیم ملی نگذارند؛ چرا که فکر می کنم حق ما و اعتبار ما در این مساله کاملا خدشه دار شده است. ضروری است تاکید کنم تراکتورسازی طوری بسته شده که برای قهرمانی در لیگ برتر احتیاجی به مسائل اینچنینی و پشت پرده نداشته باشد. ضمن این که ما انشاءالله با حمایت هواداران و همت کادر فنی و بازیکنان با اقتدار جشن قهرمانی می گیریم. چون تراکتور چنان بسته شده و بازیکنان بزرگی دارد که مثل بعضی ها احتیاج به ارتباط ویژه ندارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "واکنش مالک تراکتورسازی به تشویق کاشیما در یادگار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش مالک تراکتورسازی به تشویق کاشیما در یادگار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید