واکنش موگرینی به تحولات ونزوئلا

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بر این باور است که تحولات و رویدادهای اخیر در ونزوئلا نشانگر فقدان ساختار سیاسی لازم برای انتها دادن به بحران فعلی است.

واکنش موگرینی به تحولات ونزوئلا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه گفت: رویدادهای اخیر در ونزوئلا نشان می دهد که ساختار سیاسی لازم برای حل و فصل بحران فعلی در این کشور وجود ندارد.

وی در نشست دو روزه گروه تماس بین المللی درباره ونزوئلا در کاستاریکا اضافه نمود: رویدادهای اخیر ونزوئلا بر احتیاج فوری برای یافتن یک روند سیاسی و مسالمت آمیز تاکید می نماید تا منجر به راه چاره دموکراتیک برای حل و فصل بحران گردد.

موگرینی گفت: مهمترین اولویت گروه تماس بین المللی جلوگیری از تشدید اوضاع و جلوگیری از سرکوب و خشونت های بیشتر است و همین طور دستیابی به یک راه چاره مسالمت آمیز. البته این راه چاره باید ونزوئلایی باشد ولی جامعه بین المللی این وظیفه و مسئولیت را دارد تا این راه چاره را تسهیل کند آن هم بدون دخالت و بدون استقرار و استفاده از نیروی نظامی.

اظهارات موگرینی در شرایطی است که خوان گوایدو رهبر مخالفان و رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا رسما اذعان نموده است که احتمال مداخله بین المللی برای حل و فصل بحران سیاسی این کشور را مد نظر قرار داده است.

ونزوئلا طی روزهای اخیر شاهد تحولات جدیدی بوده است. در حالی که خوان گوایدو مدعی شده است که بخشی از نیروهای ارتش از وی حمایت نموده و قصد سرنگونی دولت را دارند ولی وزیر خارجه ونزوئلا این ادعاها را رد نموده و گفته است که شرایط تحت کنترل است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "واکنش موگرینی به تحولات ونزوئلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش موگرینی به تحولات ونزوئلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید