وظایف شورای فنی شهرداری تهران اصلاح شد

به گزارش خبرنگاران، بررسی لایحه شهرداری در خصوص اصلاحیه مصوبه تعیین وظایف شورای فنی شهرداری تهران در نودمین جلسه شورا مورد بررسی قرار گرفت.

وظایف شورای فنی شهرداری تهران اصلاح شد

محمد علیخانی در توضیح این دستور گفت: این لایحه به کمیسیون مشترک برنامه و بودجه و عمران حمل و نقل ارجاع شده بود و پیشنهاداتی که آمده بود مورد بررسی قرار گرفت. در تبصره یکم که بیان شده بود این شورا متشکل از سه فرد متخصص به پیشنهاد شهردار باشد اصلاحیه شورا بدین گونه است که شورا متشکل از 5 نفر (معاون فنی و عمران شهرداری، یک عضو شورا شهر و سه نفر متخصص و خبره به پیشنهاد شهرداری و تایید شورای شهر) باشد. دبیر خانه این شورا نیز به عهده دفتر نظام فنی و اجرایی باشد.

در ادامه جلسه در خصوص حضور معاون فنی و عمرانی شهردار و نیز حضور یکی از اعضای شورا بحث و گفت و گو صورت گرفت.

معزی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران گفت: با 5 نفر شدن اعضای این شورا امکان تشکیل جلسات روند مناسبت تری به خود خواهد گرفت. از طرفی هم عضویت معاون فنی و عمرانی هشرداری تهران در این شورا نیز می تواند مفید به فایده باشد.

در ادامه سید محمود میر لوحی پیشنهاد بازگشت این لایحه را به کمیسیون داد. زهرا صدر اعظم نوری نیز گفت: این موضوعی است که در کمیسیون مشترک روی آن بحث شده و به نتیجه رسیده چرا باید وقت شورا اینگونه گرفته شود.

میر لوحی در ادامه اضافه نمود: اینکه موضوعی در کمیسیون به تصویب برسد الزامی در این نیست که باید در صحن هم به تصویب برسد و شاید نیاز به بررسی بیشتر باشد همچنانکه من با متن جدید که ارایه شده نیازمند بررسی بیشتر هستم.

وی اضافه نمود: بنده با عضویت عضو شورای شهر در این شورا مخالفم چرا که وظفه نظارت وی مختل می شود. مرتضی الویری نیز گفت : برای موضوعی که کاملا معین است نباید وقت گذاشته شود موقعی که کمیسیون مشترک گزارش داده شده و دستگاه اجرایی هم هم نظر است برگشت آن اقدامی نادرستی است.

در ادامه این پیشنهاد به رای گذاشته شد که مورد موافقت اعضای شورا قرار نگرفت و رای نیاورد. در ادامه محسن هاشمی ریاست شورا نیز پیشنهاد داد اعضای شورای فنی همان سه نفر متخصص باشند که این پیشنهاد نیز رای نیاورد. ه

در ادامه این لایحه یعنی تشکیل شورا با 5 نفر به تصویب رسید. سید حسن رسولی گفت: این جمع 5 نفره راسا به عنوان یک مرجع ذیصلاح می تواند تصمیم گیری کند.

در سرانجام هم به پیشنهاد احمد مسجد جامعی مقرر شد این شورا گزارش 6 ماهه به شورای شهر ارائه کند که با اجماع به تصویب رسید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "وظایف شورای فنی شهرداری تهران اصلاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وظایف شورای فنی شهرداری تهران اصلاح شد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید