پنل های LCD ارزان قیمت با پشتیبانی از اسکنر زیر نمایشگر در راهند

این روزها بعضی از گوشی های هوشمند با استفاده از ارتقای سطح پنل های خود در تلاشند رکورد فروش را افزایش دهند. برهمین اساس بعضی از ویژگی های جدید مثل اسکنر زیر نمایشگر به ویژگی های گوشی های هوشمند افزوده شده است.

پنل های LCD ارزان قیمت با پشتیبانی از اسکنر زیر نمایشگر در راهند

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، موضوع انتقال اسکنر اثر انگشت به بخش زیرین صفحه نمایش موضوعی جدید نیست و حتی انتقال دوربین سلفی زیر نمایشگر نیز از سوی چندین برند مطرح شده است. اما آن چه برای ارتقا این تکنولوژی ضروری است، کیفیت پنل LCD است.

در حال حاضر قیمت این LCD که بتواند چنین تکنولوژی را پوشش دهد بسیار گرانقیمت است. بنابراین تولیدنمایندگان نمایشگر چینی BOE اعلام نموده اند به زودی این مشکل را حل خواهند کرد. بر اساس اعلام این گروه، پنل های LCD ارزان قیمت با پشتیبانی از FP زیر نمایش در امسال عرضه می گردد

BOE اعلام نموده است که با موفقیت، اسکنر اثر انگشت اپتیکال در صفحه نمایش را در یک پنل LCD معمولی پیاده سازی نموده است. این یک پیشرفت بزرگ برای بخش کم درامد و متوسط بازار است، چرا که تا کنون به علت ماهیت و قیمت پنل های LCD امکان استفاده از این پنل ها در گوشی های ارزان قیمت یا میان رده وجود نداشت.

به گفته تحلیلگران بازار، حدود 85 درصد از مجموع 1456 میلیارد گوشی هوشمند که از سال 2010 میلادی به فروش می رسند، از پنل های LCD استفاده می نمایند و بدیهی است که این روند به آرامی به سمت استفاده OLED تغییر می نماید.

منبع: انتخاب

به "پنل های LCD ارزان قیمت با پشتیبانی از اسکنر زیر نمایشگر در راهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنل های LCD ارزان قیمت با پشتیبانی از اسکنر زیر نمایشگر در راهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید