چیزهای باورنکردنی که توضیحی برایشان وجود ندارد

خبرنگاران: در عصر مدرن، دوست داریم فکر کنیم که همه چیز را می دانیم. باتوجه به اینکه علم هر روز بر دانش ما می افزاید، راحت است که این را باور کنیم، اما زمین پر از اسراری است که هیچ توضیحی برایشان وجود ندارد. از تکنولوژی باستانی که نباید وجود داشته باشد تا مقبره های سلطنتی که نمی توانیم وارد آن شویم، ناشناخته های زمین پایانی ندارد. با پیشرفت علم شاید بیشتر این راز ها فاش گردد، اما تا آن موقع، همچنان یک راز می مانند.

چیزهای باورنکردنی که توضیحی برایشان وجود ندارد

ویرانه های آتلیت یام (Atlit Yam)

ویرانه های آتلیت یام در سال 1984 کشف شد و یک روستای نوسنگی باستانی است که کاملا زیر آب غرق شده است. بسیاری از ساختمان های آن همراه با چند اسکلت از جمله اسکلت یک مادر و کودک هنوز باقی مانده اند. گفته می شود هر دوی آن ها در اثر سل جان باخته اند. راز این روستا در درجه اول این است که چطور زیر آب رفته است. بعضی سونامی ناشی از فوران آتشفشان کوه اتنا را دلیل آن می دانند.

پادشاهی موش ها

پادشاهی موش ها درواقع دسته ای از موش ها هستند که دمشان به هم گره خورده است. این صحنه عجیب و چندش آوری است که بیشتر مردم نمی خواهند به آن فکر نمایند. راز واقعی در این نهفته است که چطور چنین اتفاقی افتاده. بعضی ادعا می نمایند که این فقط یک حقه است در حالی که عده ای چنین اتفاقی را ممکن می دانند.

سازوکار آنتیکیترا (Antikythera)

سازوکار آنتیکیترا که به عنوان کامپیوتر یونان باستان شناخته می شود که از طرف بیگانگان فرستاده شده، در یک کشتی غرق شده در سال 1900 کشف شد. این دستگاه می تواند جهت دقیق خورشید، ماه و سیاره ها را ردیابی نمایند و تا 1000 سال بعد از آن، هیچ چیزی به این پپیشرفتگی وجود نداشت. منشا دقیق این سازوکار هنوز یک راز است.

مرد مارمولکی عبید

فرهنگی عبیدی حدود 4000 سال قبل از میلاد در بین النهرین ماقبل تاریخ زندگی می کردند و نسبت به زمان خود پیشرفته بودند. از میان آثار کشف شده، مرد ان مارمولکی هنوز باستان شناسان را گیج می نمایند. بعضی می گویند این مجسمه ها نماد خدایان آن ها هستند، اما باستان شناسان این را رد نموده اند.

سنگ اسرارآمیز وینیپسائوکی (Winnipesaukee)

سنگ اسرارآمیز وینیپسائوکی در سال 1872 توسط کارگران ساختمانی کشف شد. یک سنگ تخم مرغی که شبیه بومیان آمریکاست و هیچکس نمی داند چیست و از کجا آمده است. آثار تخم مرغی زیادی مثل این در سراسر جهان کشف شدند، اما این اولین نمونه ای است که در آمریکای شمالی کشف شده است. از اسرارآمیزترین بخش های آن حفره های کنار آن است که انگار یک نفر آن را با ابزاربرقی سوراخ نموده است.

مقبره اولین امپراتور چین

مقبره اولین امپراتور چین در سال 1974 توسط کشاورزان کشف شد و یکی از بزرگترین کشف های تاریخ به شمار می رود. بعد از کشف ارتش سفالی مشهور معین شد که مقبره ای زیر تپه اطراف آن وجود دارد. اما کسی نمی داند داخل آن چیست، چون باستان شناسان از حفاری سایت امتناع می نمایند. چرا که هم چین از نظر قانونی اجازه این کار را نمی دهد و هم جانشان به خطر می افتد. طبق اسناد تاریخی مقبره رودی از جیوه در اطراف آن وجود دارد و نمونه های خاک هم این را ثابت می نماید. تا به امروز، این سایت یک راز مشهور مانده که ممکن است تا مدت ها حل نشود.

فهرست پادشاهان سومری

فهرست پادشاهان سومری در اوایل 1900 توسط هرمان هیلپرشت کشف شد و هنوز هم مورخان را گیج می نماید. در این لوح میخی 4000 ساله نام پادشاهان افسانه ای و واقعی سومری با دقت باورنکردنی ثبت شده است. اما مورخان دلیل اینکه نام شخصیت های اساطیری در چنین سند دقیقی آورده شده را نمی دانند. بعضی معتقدند که این پادشاهان افسانه ای به شکلی وجود داشته و قدرت های فراطبیعی داشته اند.

شمشیر وایکینگ الفلبرت (Ulfberht)

حدود 170 عدد شمشیر وایکینگ با نوشته الفبرت روی آن کشف شده که قدمتشان به سال های 800 و 1000 میلادی برمی شود. نکته اسرارآمیز درباره این شمشیرها ساخت فوق العاده ای است که نسبت به زمان و نایاب بودنشان دارند. باستان شناسان از خلوص فلز متحیر شدند چون فکر می کردند تا انقلاب صنعتی چنین چیزی ممکن نباشد. باتوجه به قدرت شمشیر ها بسیاری از افراد آن ها را افسانه ای می دانند.

کفن تورین

کفن تورین یک قطعه پارچه 4.2 متری است که چهره مردی با بدنی مملو از زخم که نشان می دهد احتمالاً به صلیب کشیده شده بر روی آن نقش بسته است. زمانی که این پارچه کشف شد مردم فکر می کردند کفن حضرت عیسی(ع) است اما محققان متوجه شدند قدمت آن به سال 1260 میلادی بازمی شود و نمی تواند کفن عیسی مسیح (ع) باشد. با این حال بعضی افراد معتقدند این تاریخ اشتباه است و آن را مقدس می دانند.

اسکلت آتاکاما

محققان در سال 2003 یک اسکلت عجیب و کوچک شبه انسان در بیابان آتاکاما کشف کردند. این اسکلت که آتا نام دارد، تنها 15 سانتیمتر بود و همین باعث شد افراد زیادی فکر نمایند اسکلت جنین انسان یا یک موجود فضایی است. بعد از انجام آزمایش های دی ان ای روی اسکلت، معین شد که هیچکدام از آن ها نیست و یک انسان است. پس چرا اینقدر کوچک است؟ هیچکس واقعا نمی داند.

چکش لندن

چکش لندن در سال 1983 کشف شد و یک ابزار قدیمی است که قدمت آن به 100هزار سال پیش می رسد، یعنی قبل از اینکه انسان ها برای اولین بار از چکش استفاده نمایند. همین ادعا باعث ایجاد شک هایی شده است، مثل اینکه شاید فلز چکش قدیمی باشد اما خود آن چکش قدمت زیادی نداشته باشد و حدود 700 سال پیش ساخته شده باشد.

قانون نامه گیگاس

قانون نامه گیگاس یا کتاب مقدس شیطان یک نسخه دست نویس بزرگ است که در جمهوری چک یافت شده است. رازهای زیادی پیرامون این نسخه وجود دارد، مثل اینکه نویسنده آن کیست؟ چقدر طول کشیده آن را بنویسد؟ و اصلا چرا نوشته است؟

دوگو (Dogu)

دوگو در دوران جومون فرهنگ ژاپن ایجاد شد و مجسمه های کوچکی هستند که معمولا در قبر یا محوطه های سنگی یافت می شوند. آن ها اولین نمونه های سفالی در جهان هستند. نکته اسرارآمیز درباره آن ها این است در فرهنگ جومونچه کاربردی داشتند. بعضی آن ها را شواهد موجودات فضایی می دانند و بعضی به مراسم شامانی و باروری ربط می دهند.

دست نوشته های ووینیچ (Voynich)

دست نوشته ووینیچ به زبان یا رمزی نوشته شده که محققان هنوز نتوانسته اند ترجمه و تفسیر نمایند.

لوح های رونگورونگو (Rongorongo)

این لوح ها در جزیره ایستر یافت شدند، جایی که مجسمه های غول پیکر مائوی قرار دارند. محققان مطمئن نیستند ترجمه این لوح ها چه می شود.

دیسک های ولگوگراد (Volgograd)

محققان در حفاری های خود در روسیه دیسک های بزرگی را کشف کردند که از تنگستن ساخته شده اند. بعضی شبیه بشقاب پرنده هستند که باعث شد بعضی فکر نمایند ماهیت فضایی دارند. در حالی که، محتمل ترین نظریه این است که در اثر فرسایش ایجاد شده اند.

آثار کیمبایا (Quimbaya)

مصنوعات کیمبایا حدود 5 تا 7.5 سانتیمترو مجسمه های طلایی به شکل حیوان هستند. آن ها در کلمبیا کشف شدند و قدمتشان به 300 تا 1000 میلادی می رسد. این مجسمه ها حیوان بودند یا ماشین های پرنده؟

دوازده وجهی رومی

قدمت دوازده وجهی رومی به قرن دوم و سوم میلادی می رسد و یکی از آثار اسرارآمیز و ناشناخته ای است که در سراسر اروپا پیدا می شود. در حالی که نظریه ها درباره عملکرد آنها، محققان ممطمئن نیستند آن ها از کجا و برای چه آمددند.

ساکسای وامان (Sacsaywaman)

ساکسای وامان یک دیوار سنگی غول پیکر است که توسط اینکا ها هزاران سال پیش ساخته شده است. سنگ ها 200 تن وزن دارند. اینکه چطور توانستند این سنگ ها را بکَنند و حمل نمایند یک راز است.

نقشه پیری رئیس

نقشه پیری رئیس قدیمی ترین نقشه ای است که آمریکا را نشان می دهد و قدمت آن به سال 1513 میلادی می رسد. این نقشه شگفت انگیز است، چون جزئیاتی از آمریکا را نشان می دهد که هیچکس قبل از آن نمی دانست. بعضی اعتبار نقشه را زیر سوال می برند در حالی که بعضی فکر می نمایند ماهیت فرازمینی دارد.

پنجه موآ در کوه اُوِن

در سال 1986، گروهی از محققان به غاری در کوه اُون در جزیره نیوزیلند رفته بودند که یکی از وحشتناک ترین و عجیب ترین یافته های قرن بیستم را کشف کردند. آن ها یک پنجه همراه با گوشت و ماهیچه دست نخورده کشف کردند که به نظر می رسید متعلق به دایناسور باشد. اما بعدا فهمیدند پنجه موآ است؛ یک پرنده منقرض شده بومی جزیره. عجیب تر اینکه این پنجه 3000 سال قدمت دارد، پس چطور به این خوبی حفظ شده است؟

غارهای لانگیو (Longyou)

غار لانگیو با بیش از 2000 سال قدمت، یکی از اسرارآمیزترین و جذاب ترین یافته ها در چین است. این غارها در سال 1992 توسط یک روستایی چینی کشف شدند و شامل بیش از 36 غار به مساحت 2800 مترمربع می شوند. این غار چندین اتاق، ستون بزرگ، پل و استخر هایی دارد که توسط انسان ساخته شده، اما هیچکس نمی داند چطور و برای چه ساخته شده اند. هیچ تاریخچه مستندی درباره آن ها وجود ندارد.

دروازه خورشید

دروازه خورشید یک درگاه سنگی در نزدیکی دریاچه تیتیکاکا در بولیوی است. باستان شناسان معتقدند که قرار بوده بخشی از یک امپراطوری بسیار بزرگتر در قرن یکم میلادی باشد. راز واقعی این دروازه در نقاشی های روی سنگ نهفته است. دانشمندان معتقدند اگر این نقاشی ها رمزگشایی شوند ارزش نجومی زیادی خواهند داشت.

تونل های عصر سنگ

شبکه گسترده ای از تونل های عصر سنگ در سراسر اروپا کشف شده که قدمتشان به دوران نوسنگی یعنی 12000 سال پیش می رسد. هیچکس واقعا مطمئن نیست که تونل ها چه کاربردی داشتند. بعضی معتقدند برای حفاظت از خودشان در برابر شکارچیان بوده و بعضی معتقدند برای حفاظت از آب و هوا، جنگ و خشونت بوده است.

شهر زیرزمینی درین کویو (derinkuyu)

این شهر را یک خانواده در منطقه کاپادوکیه، ترکیه به صورت اتفاقی در سال 1963 کشف کردند و از آن موقع محققان زیادی را مجذوب خود نموده است. این شهر که در اصل یک ماز بزرگ است، 11 طبقه دارد که 85.3 متر زیرِ زمین می رود. به سختی می توان قدمت این شهر را معین کرد و هیچکس نمی داند که چه کسی و چرا آن را ساخته است.

منبع: list25

منبع: برترین ها

به "چیزهای باورنکردنی که توضیحی برایشان وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چیزهای باورنکردنی که توضیحی برایشان وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید