کوربین: به دانش آموزان از بی عدالتی امپراطوری بریتانیا بگویید

به گزارش وبلاگ برنامه ها، به گزارش خبرنگاران به نقل از تلگراف، جرمی کوربین رهبر حزب اپوزیسیون کارگر انگلیس قرار است امروز در مراسم سخنرانی که در شهر بریستول به مناسبت بزرگداشت تاریخ سیاه پوستان برگزار می گردد؛ پیشنهادی را مطرح کند مبنی بر اینکه از این پس، مدارس انگلیسی مطالبی را درباره بی عدالتی های عمیق امپراطوری بریتانیا تدریس نمایند.

کوربین: به دانش آموزان از بی عدالتی امپراطوری بریتانیا بگویید

وی بر این باور است که با تدریس دروسی درباره تاریخ سیاه پوستان، امپراطوری بریتانیا، استعمار و برده داری می توان از بابت درک این مفاهیم از سوی نسل آینده اطمینان حاصل کرد.

به گفته وی، بزرگداشت تاریخ سیاه پوستان فرصتی است تا نقش عظیم این اقلیت نژادی در تاریخ بریتانیا را پاس بداریم.

این درحالی است که انتظار می رود اظهارات وی به مذاق حزب حاکم محافظه کار چندان خوش نیاید به ویژه آنکه لندن حق شهروندی افرادی را که در سال های 1950و 1960 به همراه والدین خود از کشورهای مشترک المنافع به انگلیس مهاجرت نموده اند؛ زیر سوال برده است. این افراد که به نسل ویندراش معروف هستند، نام خود را از کشتی می گیرند که با آن در روز 22 ژوئن 1948 به خاک انگلیس رسیدند. مهاجران مسافر کشتی ویندراش شامل کارگرانی از کشورهای جامائیکا، ترینیداد، توباگو و دیگر جزایر کارائیب بودند که به علت قحطی نیروی کار بعد از جنگ جهانی دوم، به انگلیس آورده شدند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "کوربین: به دانش آموزان از بی عدالتی امپراطوری بریتانیا بگویید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوربین: به دانش آموزان از بی عدالتی امپراطوری بریتانیا بگویید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید