یخچال میرفتاح ملایر مرمت می گردد

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ملایر گفت: علت ریزش یخچال میرفتاح به صورت علمی در دست آنالیز است و این اثر تاریخی ملایر با یک شرکت معتبر به زودی مرمت می گردد.

یخچال میرفتاح ملایر مرمت می گردد

به گزارش خبرنگاران، حسین فارسی ظهر چهارشنبه یکم خرداد ماه در نخستین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان ملایر، با اشاره به اینکه اعتبار مرمت بنای یخچال میر فتاح پیش بینی شده است، تأکید کرد: مرمت این اثر تاریخی باید اصولی و به گونه ای باشد که در سال های آینده مجدد تخریب نگردد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ملایر با دو بِرند جهانی و ملی که دارد قطعاً در تابستان گردشگران و مسافران زیادی را به سوی خود می کشاند، گفت: با ظرفیت بالای که در ملایر به عنوان شهر ملی منبت وجود دارد، این شهر می تواند به عنوان شهر جهانی منبت نیز مطرح گردد.

فارسی با بیان اینکه این جلسه به صورت فصلی و برحسب ضرورت با هدف ارائه خدمات مناسب به گردشگران و مسافرانی که به شهرستان می آیند، تشکیل می گردد، اظهار کرد: پس از ماه مبارک رمضان تعطیلات عید فطر را در پیش رو داریم و از هم اکنون باید شرایط را برای حضور مسافران و گردشگران در شهرستان مهیا سازیم.

وی تأکید کرد: مسافران زیادی در سطح پارک های شهر ملایر تردد و یا اقدام به برپایی چادر می نمایند، بنابراین ضروری است نیروی انتظامی گشت های ویژه ای در محل اسکان مسافران داشته باشد.

وی با تأکید بر اینکه بازدید از دستگاه های اجرایی مرتبط با ستاد خدمات سفر انجام و در سرانجام ارزیابی صورت می گیرد، اظهار کرد: باید بازرسی ها و نظارت ها در تابستان و در ایامی که مسافرین در شهرستان حضور دارد بیشتر گردد تا تخلف و یا سو استفاده ای از حضور مسافران صورت نپذیرد.

معاون فرماندار ملایر در ادامه با بیان اینکه برای ملی شدن منبت ملایر زحمات بسیار زیادی کشیده شده است که جای تقدیر دارد، اضافه کرد: در این خصوص جشنواره های متعددی نیز در شهرستان برگزارشده و سال جاری نیز جشنواره منبت را با تمام ظرفیت شهرستان خواهیم داشت.

فارسی بیان نمود: با ظرفیت بالایی که در ملایر و به عنوان شهر ملی منبت وجود دارد، ملایر می تواند به عنوان شهر جهانی منبت مطرح گردد، البته در این زمینه مجموعه فرمانداری و نمایندگان شهرستان مقدمات کار را آغاز نموده اند و کارها مرحله به مرحله در حال اجرا است.

وی اعلام نمود: شاخص برای ثبت جهانی مدنظر است که باید این شاخص ها به طور کامل در شهر ملی منبت رعایت گردد تا بتوانیم این امتیاز ویژه را به دست آوریم.

فارسی با برشمردن این شاخص ها، گفت: بسیاری از این موارد در شهرستان ملایر وجود دارد اما باید با توان بیشتری روی آن ها کار انجام گردد و یکی از مواردی که ضروری است در این زمینه انجام بحث اطلاع رسانی از طرق مختلف است که ضروری است در این زمینه کار بیشتری صورت گیرد و تمام نیز ادارات پای کار باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "یخچال میرفتاح ملایر مرمت می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یخچال میرفتاح ملایر مرمت می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید