اخبار سیاسی

بررسی مسائل مالی نیروگاه برق آبی سنگ توده 2 توسط وزرای ایران و تاجیکستان

وزیر آب و انرژی تاجیکستان از بررسی مسائل مالی نیروگاه برق آبی سنگ توده 2 توسط وزرای ایران و تاجیکستان خبر داد.

28 دی 1398

بحران عراق؛ العبادی طرح ملی ارائه داد، استعفای عبدالمهدی روی میز مجلس

رئیس ائتلاف النصر روز شنبه از طرحی ملی همزمان با افزایش شدت اعتراضات در عراق اطلاع داد. دفتر حیدر العبادی، نخست وزیر سابق عراق و رئیس ائتلاف النصر در بیانیه ای اعلام نمود، حیدر العبادی طرح ملی ارائه نموده که مهمترین بندهای آن سلب رای اعتماد از دولت کنونی...

27 دی 1398

روستاها و شهرهای کوچک مقصد 98 درصد سفرهای داخلی

سمنان معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از سپردن میزبانی اجلاس بین المللی گردشگری روستایی به ایران در سال آینده خبر داد.

20 دی 1398

مادورو: ایده حمله به ونزوئلا دیوانه وار است ، گوایدو: احتمال جنگ داخلی در ونزوئلا ساخته و پرداخته مادورو است

شفقنا نوشت: رئیس جمهوری ونزوئلا ایده همتای آمریکایی خود برای اعزام نیروی نظامی به این کشور واقع در آمریکای جنوبی را دیوانه وار خواند و بر آمادکی کشورش برای دفاع از خاک و حاکمیت خود در برابر هر گونه تجاوز خارجی تاکید کرد.

11 دی 1398

یکی از بنیانگذاران کتابداری نوین مهمان شوکران

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی شبکه چهار سیما، شانزدهمین قسمت برنامه تلویزیونی شوکران دوشنبه 28 آبان با حضور نوش آفرین انصاری از بنیانگذاران کتابداری نوین ایران از شبکه چهار پخش می شود.

23 آذر 1398

مصوبات جدید سازمان لیگ فوتسال؛ خطر جدی در انتظار لیگ بانوان

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، نشست هیات رئیسه سازمان لیگ فوتسال سه شنبه گذشته با حضور آرش جابری و اعضا هیات رئیسه در ساختمان سازمان لیگ فوتسال برگزار و موارد زیر به تصویب رسید:

17 آذر 1398

شروع کنفرانس یک جانبه گرایی و حقوق بین الملل با حضور ظریف

خبرنگاران آنلاین:کنفرانس یک جانبه گرایی و حقوق بین الملل با حضور محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه و تعدادی از کارشناسان داخلی و خارجی شروع به کار کرد.

13 آذر 1398

رایزنی بارزانی با وزیر خارجه فرانسه

به گزارش خبرنگاران به نقل از النهرین، شاد باررزانی نخست وزیر اقلیم کردستان عراق با ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه دیدار کرد و آخرین تحولات عراق و سوریه را با وی مورد رایزنی قرار داد.

10 آذر 1398

استقبال دبیر کل سازمان ملل از توقف عملیات ترکیه در سوریه

دبیر کل سازمان ملل متحد از توافق عملیات ترکیه در شمال سوریه استقبال کرد اما گفت که هنوز راه زیادی تا خاتمه دادن به بحران سوریه باقی مانده است.

9 آذر 1398

عامل حمله تروریستی به مسجد کِبک با هیچ گروهی مرتبط نبوده است

به گزارش خبرنگاران به نقل از راشاتودی، پلیس کانادا بیان کرد که عامل تیراندازی در یک مسجد در شهر کِبک کانادا به سبک گرگ تنها- یعنی به تنهایی و بدون ارتباط با گروه یا سازمان- به این حمله تروریستی دست زده است.

7 آذر 1398

تصمیم ترامپ، تهران را مشعوف کرد؟ ، محاسبات رقبا از پیام واشنگتن

پیام تلویحی تنها گذاشتن کردهای سوری از سوی ترامپ و همچنین ناتوانی ترامپ در واکنش نشان دادن به حملات ماه گذشته به زیرساختهای انرژی سعودی ها، این است که ایالات متحده تعهد سنتی خود در خاورمیانه را رها کرده است. متحدان و همچنین دشمنان ما بر پایه همین پیام،...

4 آذر 1398

حمله نظامی ترکیه به شمال سوریه سبب پیچیدگی بحران آن می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از النشره، خمیس الجهیناوی وزیر خارجه تونس در جریان نشست فوق العاده اتحادیه عرب درباره حمله نظامی ترکیه به شمال سوریه گفت: ادامه خشونت در سوریه منجر به فاجعه انسانی خواهد شد که همه و امنیت بین المللی و جهانی را تهدید می نماید...

1 آذر 1398

نیویورک تایمز: ریاضت اقتصادی برای پادشاه عربستان نیست

یک روزنامه آمریکایی در گزارشی با اشاره به هزینه سرسام آور سفر پادشاه سعودی به اندونزی، نوشت که گویا ریاضت اقتصادی که در عربستان آغاز شده برای پادشاه این کشور نیست.

25 آبان 1398

تشکل های دانشجویی صنعتی شاهرود در دیدار با رییس دانشگاه به بیان مسائل صنفی پرداختند

شورای صنفی دانشجویان و تشکل های دانشجویی در جلسات جداگانه ای با رییس دانشگاه پیشنهادات، نظرات و دغدغه های دانشجویان را در خصوص مسایل و مسائل صنفی، رفاهی و تشکل های دانشجویی، مطرح کردند.

21 آبان 1398

پیشرفت بانک قرض الحسنه مهر ایران زیر سایه شفافیت

بانک قرض الحسنه مهر ایران با رعایت استانداردهای ملی و بین المللی شفافیت در دو حوزه عملکردی و عملیاتی، اطلاعات و عملکرد مالی خود را به صورت مستمر منتشر می کند.

20 آبان 1398

تاکید یمنی ها بر ادامه عملیات بازدارندگی در سایه تجاوزات ائتلاف عربی

عضو شورای عالی سیاسی یمن تاکید نمود، عملیات بازدارندگی یمن برای رویارویی با ائتلاف عربی با توجه به نادیده گرفته شدن همه ابتکارات از سوی متجاوزان ادامه خواهد یافت.

17 آبان 1398

سنت پیاده روی اربعین و سیاست خارجی

در رابطه با سنت راهپیمائی اربعین که امروز با رویکرد تمدنی انقلاب اسلامی پیوند خورده، تولید مستمر فکر و راهکارهای عملی برای بهره برداری حداکثری، می بایست مورد توجه جدی نخبگان و صاحبنظران قرار گیرد.

16 آبان 1398

رویترز: نارضایتی برخی اعضای خاندان سعود از سیاست تهاجمی بن سلمان در قبال ایران

حمله ماه گذشته به آرامکو انتقاداتی را در بین کسانی که معتقدند ولیعهد سعودی نسبت به ایران موضع بیش از حد تهاجمی داشته، دامن زده است.

16 آبان 1398

هند: قادریم ضربه ای سخت تر از گذشته به پاکستان وارد آوریم

وزیر دفاع هند با هشدار دادن به پاکستان نسبت به درگیری مسلحانه با دهلی نو گفت، دولت هند بیش از هر زمان دیگری آمادگی دفاعی دارد.

10 آبان 1398

نخست وزیر پاکستان با هواپیمای محمدبن سلمان راهی آمریکا شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از خلیج تایمز، محمدبن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، هواپیمای خصوصی خود را در اختیار عمران خان نخست وزیر پاکستان برای سفر به آمریکا قرار داده است.

5 آبان 1398
تعداد: (101)